"Šok terapija" u Milanu urodila plodom

Smjena Siniše Mihajlovića pozitivno je uticala na "rosonere", koji su na "Marasiju" prekinuli crni niz od pet utakmica bez pobjede.

"Šok terapija" i smjena Siniše Mihajlovića sa klupe "rosonera" urodila je plodom.

Novi trener Kristijan Broki debitovao je minimalnim trijumfom na "Marasiju" protiv Sampdorije, a gol odluke postigao je sjajni Kolumbijac Karlos Baka.

SAMPDORIJA - MILAN 0:1 (0:0)

Nije Milan briljirao ni u Đenovi, ali je konačno stigao do cijelog plijena.

Veliku grešku napravile su sudije u 25. minutu kada su poništile regularan pogodak domaćinu.

Dodo je zatresao mrežu Đanluiđija Donarume, ali je sudija Paolo Valeri smatrao da se Brazilac nalazio u ofsajd poziciji. Odluka je očigledno bila pogrešna. Protestovali su igrači Sampdorije i njihov trener Vinćenco Montela, ali promjene odluke nije bilo.

Emilijano Vivijano spasio je svoj gol u 32. minutu, kada je refleksno odbranio šut Karlosa Bake. Bila je to najbolja prilika Milana u prvom poluvremenu.

Dva puta su Milanezi zaprijetili sredinom nastavka, prvo Karlos Baka, a onda i Juraj Kucka, ali ponovo je izostala završnica.

Konačno, u 71. minutu probijena je odbrana Đenovljana. Baka je dobio upotrebljivu loptu od Đakoma Bonaventure na desetak metara od gola Vivijana, precizno šutirao i postigao 15. gol u sezoni.

Baka se tako po broju golova izjednačio na drugom mjestu sa Maurom Ikardijem, koji je takođe bio strijelac u trijumfu protiv Napolija 2:0. Neprikosnoven je i dalje Gonzalo Iguain, strijelac 30 pogodaka, tačno onoliko koliko su Baka i Ikardi postigli zajedno.

Bilo je to dovoljno za trijumf, prvi još od kraja februara i minimalca protiv Torina na "San Siru".