Španci i Italijani "budžili" gol-razliku

Kompletirano četvrto kolo u još dve grupe kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Favoriti po planu, najkraći je opis rezultata utakmica četvrtog kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018, koje su igrane u subotu od 20.45 (ne računajući duel srpske reprezentacije i Velsa).

Španija i Italija, lideri Grupe G, očekivano su ubedljivo slavili protiv Makedonije i Lihtenštajna, timova koji su i posle tih mečeva ostali bez osvojenog ijednog boda...

Španci su pred svojim navijačima pobedili Makedoniju 4:0, doduše pogurani autogolom Velkovskog, dok su Italijani od starta krenuli silovito u Lihtenštajnu i već posle 12 minuta imali 2:0. Na kraju je i tamo bilo 4:0.

Dvostruki strelac bio je Andrea Beloti, a po jednom su se upisali Ćiro Imobile i Antonio Kandreva. Beloti, 22-godišnji napadač Torina i dve godine stariji Imobile iz redova Lacija, pokazali su da izrastaju u "paklen" tandem, pošto su zajedno postigli sedam od poslednjih devet golova Italije. Imobile četiri, Beloti tri...

Španija je povela protiv Makedonije pomenutim autogolom Velovskog u 34. minutu, ali joj je onda dugo trebalo da otkloni rezultatsku neizvesnost. Nolito je pola sata kasnije duplirao prednost, a Monreal i Aduric su u finišu doneli ubedljivu pobedu svojoj selekciji.

Raspucani su bili i igrači Izraela, koji su u Albaniji slavili 3:0, doduše, potpomognuti sa dva isključenja domaćih fudbalera.

Do važne pobede došla je i Ukrajina, koja je kao domaćin bila bolja od Finske 1:0, golom Kraveca u 25. minutu.