Čolov sin uništio "staru damu"

Đovani Simeone, sin trenera Atletiko Madrida Dijega Simeonea, bio je ključna figura meča na stadionu "Luiđi Feraris", gdje je Đenova nakon sjajne igre ubjedljivo savladala Juventus 3:1. Nova majstorija Miralema Pjanića.

Dva gola u prvih 10 utakmica, a onda isto toliko za 10 minuta protiv šampiona!

Đovani Pablo Simeone, 21-godišnji momak koji je ovog ljeta stigao u Đenovu, inače sin mnogo poznatijeg Simeonea, Dijega, sa dva pogotka u uvodnih 13 minuta meča trasirao je put ka pobjedi svog tima protiv petostrukog uzastopnog šampiona Italije Juventusa.

ĐENOVA - JUVENTUS 3:1 (3:0)

S obzirom da je Milan slavio sinoć i prišao na samo četiri boda zaostatka, "bjankoneri" su se nadali da će u Đenovi doći do 12. trijumfa ove sezone. Ne da nisu došli do pobjede, nego su doživjeli ubjedljiv poraz. Đenovljani su "staroj dami" očitali pravu lekciju u prvih 45 minuta i sa tri pogotka pokopali nade aktuelnog šampiona.

Gosti nisu imali rješenje za razigranog Simeonea. Pokušavao je Đanluiđi Bufon bravuroznim intervencijama da sačuva svoj gol, ali spasa nije bilo. Već u 13. minutu na semaforu je stajalo 2:0, a oba pogotka za domaće postigao je 21-godišnji Argentinac.

Prvo je u 3. minutu nakon pravog karambola u šesnaestercu gostiju pogodio za 1:0, a deset minuta kasnije poslije sjajnog prodora i centaršuta Darka Lazovića glavom poduplao prednost svog tima.

Prvi put od 2005. godine i meča protiv Milana, Juventus je na prvenstvenom susretu primio tri gola u prvom poluvremenu.

Zanimljivo, u prvih 10 mečeva u dresu Đenove, Simeone je postigao samo dva gola, Bolonji i Peskari, a sada je za desetak minuta meča sa Juventusom ostvario isti učinak.

Ni nakon dva postignuta gola, Đenova nije stala. Nastavili su domaći fudbaleri sa atacima, a haotična situacija pred Bufonovim golom u 29. minutu donijela je nespretnu intervenciju Aleksa Sandra i treći gol u mreži torinskih crno-bijelih.

Da nesreća nikad ne dolazi sama, potvrdila je nova povreda Leonarda Bonućija, koji je po isteku pola časa igre zatražio izmjenu. Posljednjih 15 minuta utakmice tim Maksa Alegrija odigrao je sa igračem manje, jer se i Dani Alves povrijedio, a trener "stare dame" već je izvršio sve tri izmjene.

Sve što su gosti uradili do kraja je utješni gol sedam minuta prije kraja meča. Miralem Pjanić još jednom je pokazao kakav je majstor za slobodne udarce i postavio konačnih 3:1.