Defrel kaznio "kukavice" iz Napulja

Napoli vodio protiv Sasuola, ali je nakon nezainteresovane igre u drugom poluvremenu izgubio dva veoma važna boda.

Sasuolo je na teren istrčao sa 11 Italijana, što je prvi put ove sezone u Seriji A da od početka meča jedan tim ima sve domaće igrače.

Tim Euzebija di Frančeska bio je u seriji od četiri uzastopna poraza, ali je protiv Napolija na "San Paolu" odigrao hrabro i zasluženo stigao do boda.

NAPOLI - SASUOLO 1:1 (1:0)

Očekivano, Napoli je od početka meča krenuo ofanzivno, s ciljem da što prije dođe do prednosti. Takva igra donijela je nekoliko dobrih prilika za domaće, ali su one ostale neiskorišćene.

Dugo su "nebeskoplavi" tražio put ka mreži defanzivno orijentisanih gostiju. Konačno, tri minuta prije odlaska na odmor Lorenco Insinje uspio je slomiti otpor Sasuola. Sjajnu dugu loptu poslao je Marek Hamšik, a omaleni napadač Napolitanaca lijepim udarcem, istina uz malu pomoć Paola Kanavara, lobovao je golmana Andreu Konsiljija.

U nastavku uspavanka.

Tim Mauricija Sarija kao da se zadovoljio golom prednosti, a takva igra zamalo im se osvetila u 63. minutu. Srećom po Pepea Rejnu, Simone Misiroli pogodio je prečku.

To kao da nije bilo dovoljno upozorenje Napolitancima, što su gosti kaznili i u 82. minutu stigli do izjednačenja. Prvi ne-Italijan u ekipi Gregori Defrel zamijenio je Misirolija u 71. minutu, a desetak minuta kasnije prelijepim volej udarcem pogodio je za 1:1.

...

Fudbaleri Napolija bili su blizu pobjede u trećem, posljednjem minutu nadoknade vremena. Hoze Kaljehon je šutirao, ali je stativa bila saveznik gostiju.

Ali, možda bi bilo i nezasluženo da su nakon kukavičke igre stigli do trijumfa...

Gubitak dva (planirana) boda mogao bi skupo koštati Napoli u borbi za vrh tabele.