Inter igrao 19 minuta, pa strahovao do samog kraja

"Nerazuri" zamalo prokockali tri gola prednosti. Fiorentina sa igračem manje bila blizu osvajanja boda, ali sjajni Ikardi potvrdio trijumf Intera 4:2 u posljednjem meču 14. kola Serije A.

Stefano Pioli konačno je dočekao slavlje na klupi Intera.

Nakon poraza od Hapoela Ber Ševe i šokantne eliminacije iz Lige Evrope, Inter je smogao snage da odigra sjajan meč na "Đuzepe Meaci" i nadigra Fiorentinu, čime se bar donekle iskupio za katastrofalna izdanja na međunarodnoj sceni.

INTER - FIORENTINA 4:2 (3:1)

Iako je nakon 19 minuta izgledalo da će Inter deklasirati Fiorentinu, na kraju je teškom mukom stigao do trijumfa protiv gostiju koji su cijelo drugo poluvrijeme odigrali sa 10 igrača.

Početak meča za Inter bio je kao iz snova.

Marcelo Brozović potvrdio je sjajnu formu i elegantnim udarcem donio vođstvo "nerazurima" nakon tri minuta igre, a već u devetom bilo je 2:0. Zaspala je odbrana "viola", a Antonio Kandreva prihvatio je poklon objeručke i poduplao prednost domaćina.

Samo deset minuta kasnije novi gol u mreću Ćiprijana Tatarušanua. Mauro Ikardi "lažnjakom" se oslobodio svog čuvara, a onda loptu poslao kroz noge rumunskom čuvaru mreže - 3:0!

Konačno, u finišu prvog dijela probudili su se igrači Fiorentine. Nikola Kalinić dobio je upotrebljivu loptu u šesnaestercu Intera, izdržao sve napored da sačuva posjed, a onda precizno pogodio za 3:1.

I baš kada je izgledalo da bi gosti mogli unijeti neizvjesnost u meč, kapiten Fiorentine Gonzalo Rodrigez napravio je glupost, kao posljednji igrač odbrane srušio Ikardija i zaradio prijevremeni put u svlačionicu. Cijelo drugo poluvrijeme ostavio je svoje saigrače na cjedilu.

Paolo Sousa morao je da mijenja početkom nastavka, pa je priliku dobio nekadašnji reprezentativac Srbije Nenad Tomović.

Mogao se i Ivan Perišić upisati u strijelce u 56. minutu, ali je iz neposredne blizine pogodio stativu. Samo šest minuta kasnije - gol na drugoj strani!

Sa igračem manje Fiorentina je smanjila na 3:2. Josip Iličić je šutirao, Miranda je skrenuo loptu i prevario Samira Handanovića.

Pravo je čudo šta je Žoao Mario promašio u 80. minutu. Imao je dovoljno vremena da se namjesti, a onda je sa sedam, osam metara zapucao loptu daleko preko gola. Srećom po njega i njegove saigrače, uspjeli su idržati atake gostiju, a u nadoknadi i potvrditi trijumf.

Sjajni Perišić je odradio sve, odlično šutirao, Tatarušanu je samo nakratko odbio loptu na nogu Ikardiju, kojem nije bilo teško da je sprovede u nebranjenu mrežu. Bio je to 12. prvenstveni gol kapitena Intera, kojim se izjednačio na čelu liste strijelaca sa Edinom Džekom.

Sa ova tri boda Inter je na tabeli prestigao Fiorentinu i sada je osmoplasirani tim lige.