Istorija na Meaci: Sampa srušila Inter!

Golom sa bijele tačke pet minuta prije kraja Sampdorija poslije više od 20 godina savladala Inter na Đuzepe Meaci! Očajno veče Brozovića i Ikardija.

Kakav šok na Meaci!

Sampdorija je u posljednjem meču 30. kola Serije A stigla do istorijske pobjede nad Interom.  Gosti iz Đenove savladali su "neroazure" rezultatom 2:1 i vjerovatno uništili njihove šanse da mogu u Ligu šampiona.

Poslije poraza od Sampdorije na Meaci, prvog još od 15. decembra 1996. godine (3:4) Inter je ostao na 55 bodova i sada zaostaje tri boda za Atalantom koja je na petom mjestu i čak devet za trećeplasiranim Napolijem. A do kraja je ostalo osam kola.

Tragičar meča je hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović koji je poslije katastrofalno odigranih 85 minuta na terenu skrivio jedanaesterac namjerno igrajući rukom, a Kvaljarela je to pretvorio u gol i pobjedu Đenovljana.

Bilo je ovo još jedno loše izdanje ekipe Stefana Piolija, koja je vodila na poluvremenu, poslije gola D’Ambrozija u 35. minutu.

Veznjak Intera imao je sreće pošto je lopta zakačila Berežinskog i prevarila večeras odlično raspoloženog Vivijana.

Gol D'Ambrozio

Fudbaleri Intera nisu se najbolje snalazili poslije njihovih intervencija, pa je Kandreva u  uvodu meča sa šest metara promašio cijeli gol.

Češki napadač Patrik Šik, koji je na ovom meču zamijenio odsutnog Murijela u sudijskoj nadoknadi prvog dijela promašio je nemoguće poslije stative Fernandeša, ali se iskupio na početku odmah po povratku sa odmora.

Najefikasniji rezervista u Ligama petice postigao je svoj osmi gol u sezoni u 50. minutu, ali iz sporne situacije. Napadač Sampdorije dirao je loptu koja je već išla u gol i izazvao gnjev navijača koji su uzalud reklamirali čist ofsajd.

Gol Šik

U 62. minutu sjajne prilike na obje strane, Vivijano je odbranio šut Perišića glavom sa pet metara, a Handanović je tridesetak sekundi kasnije nogom skinuo zicer Kvaljareli.

Priliku meča imao je Mauro Ikardi. Najbolji strijelac Intera u 72. minutu sa dva metra promašio je prazan gol i ušao u konkurenciju za promašaj sezone.

Ako neće Inter, hoće Sampdorija.

Ovaj promašaj kažnjen je u 85. minutu kada je Marcelo Brozović poslije slobodnog udarca gostiju napravio pravu glupost. Hrvatski reprezentativac namjerno je rukom izblokirao Slobodan udarac i Domeniko Ćeli je opravdano pokazao na bijelu tačku.

Kvaljarela nije imao milosti i poslao je loptu u mrežu za 12. pobjedu Sampdorije ove sezone.