"Mrtva trka" za najboljeg strijelca Serije A!

Najbolji golgeteri Italije nastavili su trku za prvog strijelca - Edin Džeko i Andrea Beloti su postigli po jedan, a dva puta je pogađao Gonzalo Iguain, koji dva gola zaostaje za vodećim dvojcem.

Roma u subotu nije uspjela da zabilježi pobjedu nad Atalantom u utakmici 32. kola italijanskog šampionata - 1:1.

Tim iz Bergama je u "vječni grad" došao s željom da ostane neporažen, posebno nakon remija direktnih konkurenata u bici za Evropu u "Derbiju dela Madonina" (2:2), koji im je išao na ruku.

Gosti su na "Olimpiku" krenuli agilnije i u 22. minutu stigli do vođstva golom Jasmina Kurtića, Slovenca bosanskohercegovačkih korijena, koji je uhvatio volej poslije centaršuta Andree Kontija i smjestio loptu iza leđa Vojćeha Šćešnog - 0:1.

"Vučica" je uspjela da stigne do izjednačenja početkom nastavka 25. pogotkom Edina Džeke u ovoj sezoni kojim je skinuo sa "vječne liste" najboljih strijelaca Rome Pedra Manfredinija, strijelca 34 gola u sezoni 1960/61. Kapiten Bosne i Hercegovine je u svim takmičenjima ove sezone stigao do "kote" broj 35 i ušao u istoriju rimskog kluba.

...

Domaćin je nakon poravnanja nastavio da napada, ali se do kraja mreže nisu tresle, iako je Rađa Naingolan "bombom" u 65. minutu pogodio prečku.

Atalanta je ovim remijem ostala u igri čak i za plasman na treće mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona iako Napoli ima sedam bodova više i utakmicu manje.

Torinski Juventus je posao kod "fenjeraša" Peskare završio već u prvom poluvremenu, kada je dva puta pogađao Gonzalo Iguain (23 gola) i smanjio razliku na listi najboljih golgetera Serije A.

...

Prvo mjesto na listi dijele Džeko, ali i Andrea Beloti, koji je iz penala pogodio u remiju Torina i Krotonea (1:1).

bfzdzdfng gfhmzsfngx nhsr5hrhtdfb vby diyan-delev

Rimski Lacio je bio na ivici poraza u Bolonji (2:2), a jedan od pogodaka domaćina pripremio je nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Darko Lazović.

Srpski internacionalac je uposlio bugarskog veterana Gorana Pandeva, koji je pogodio mrežu svog nekadašnjeg kluba u čijim redovima su od prvog minuta nastupili Dušan Basta i Sergej Milinković Savić.

Ipak, bod nebesko-plavima je u sudijskoj nadoknadi osigurao Španac Luis Alberto!

Nadoknada vremena presudila je i Fiorentini, koja je iznenađujuće poražena u Firenci od Empolija (1:2), a gol odluke pao je u 93. minutu nakon jedanaesterca koji je izveo Manuel Paskval.