Surovi Hari Kejn utišao Glazgov, ali samo za bod

Triler završnica komšijskog derbija igranog na Hempden parku u Glazgovu!

Više od sat vremena igrali su Škoti i Englezi bez prevelikog žara, bez mnogo ideje, ali onda je usledila sjajna završnica derbi utakmice šestog kola Grupe F kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018.

Škotska - Engleska 2:2 (0:0).

Gosti su poveli u 70. minutu posle solo prodora Aleksa Okslejd-Čemberlejna koji je samo pet minuta ranije ušao u igru. Delovalo je da će se ekipa Gereta Sautgejta vratiti kući sa nova tri boda, međutim, na scenu je tada stupio Li Grifist.

Napadač Seltika i škotske reprezentacije doneo je preokret za sa samo tri minuta. Sjajnim udarcima iz "slobodnjaka", prvo u 87, a onda i u 90. minutu, matirao je Džoa Harta za oduševljenje na tribinama Hempden parka u Glazgovu.

I dok su se domaći navijači radovali, očekujući prvu pobedu nad najvećim rivalom još od 1999. godine, njihovi fudbaleri umesto da sačuvaju loptu u trećem minutu nadoknade, naivno su je prepustili protivniku, koji je to umeo da kazni.

Hari Kejn je ostao sam pred golom Škotske na centaršut Rahima Sterlinga i lagano poslao loptu u mrežu za izjednačenje.

Čak i da su izgubili, Englezi bi ostali na vodećoj poziciji, ali su ovako ostali jedina neporažena selekcija u svojoj grupi.

Slovenija se pobedom protiv Malte (2:0) probila na drugo mesto, sa tri boda manje od Engleza, ali je pitanje koliko dugo će se tu zadržati. Ako Slovačka večeras savlada Litvaniju u gostima, ponovo će biti najbliža lideru.

Utakmica je protekla u znaku 38-godišnjeg Milivoja Novakovića, koji je odigrao poslednju utakmicu u karijeri, a "začinio" ju je pogotkom za 2:0. Ovaj napadač ostaće upamćen po brojnim golovima koje je postigao igrajući za Keln u Bundesligi. Prošlu sezonu odigrao je u dresu Maribora.

Poput Slovenaca, rutinsku pobedu ostvarili su i Danci, koji su u Kazahstanu bili bolji od domaćina 3:1.

Azerbejdžan je u oproštajnoj utakmici Roberta Prosinečkog od uloge selektora doživeo bolan poraz od Severne Irske, pošto su gosti do pobede 1:0 stigli pogotkom u drugom minutu nadoknade.