Moćna Krupa, het-trik Fajića!

Fudbaleri Krupe zabilježili su treću uzastopnu pobjedu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine!

Premijer liga BiH (7. kolo): Krupa - Mladost 3:1 Izvor: MONDO
Izvor: MONDO

Poslije trijumfa nad Čelikom i GOŠK-om u Gabeli, izabranici Slobodana Starčevića su u nedjeljnom susretu sedmog kola deklasirali Mladost iz Doboja kod Kaknja rezultatom 3:1 (2:0).

Najzaslužniji za sigurnu pobjedu ekipe iz banjalučkog predgrađa bio je trostruki strijelac Nusmir Fajić, koji je pogađao u 12, 39. i 72. minutu.

Starčevićev tim je u potpunosti nadigrao goste iz Doboja kod Kaknja i više nego zasluženo stigao do trećeg vezanog trijumfa za plasman na četvrto mjesto na prvenstvenoj tabeli.

Kako je Krupa ove sezone moćan tim najbolje ilustruje podatak da su teškom mukom poraženi od šampiona Zrinjskog u Mostaru (1:0) i to im je u dosadašnjih sedam kola jedini neuspjeh u prvenstvu. Strateg "plemića" Blaž Slišković je tada rekao da "onaj ko misli da je lako pobijediti Krupu, taj nema pojma o fudbalu".

A danas je to Krupa demonstrirala u dvoboju sa ekipom Edisa Mulalića...

Ekipa iz Krupe na Vrbasu je od starta krenula prema golu Mladosti a terensku inicijativu je krunisala već u 12. minutu poslije kornera.

Centrirao je Miljan Ljubenović, najviši u skoku je bio Aleksandar Vukotić, pogriješio je golman gostiju iz Doboja kod Kaknja Semir Bukvić, što je iskoristio Nusmir Fajić za 1:0.

Mogli su izabranici Slobodana Starčevića da u prvom dijelu možda i riješe pitanje pobjednika, ali su Saša Nikodijević i Ljubenović propustili izgledne prilike.

Ipak, u 39. minutu domaćin je poveo sa 2:0 drugim pogotkom Fajića!

U nastavku je uprkos sigurnom vođstvu, domaćin ponovo bio dominantniji, a svoju odličnu partiju u 72. minutu krunisao je Fajić, kompletiravši het-trik!

Do kraja je Mladost uspjela da postigne počasni pogodak u 87. minutu zahvaljujući Milivoju Laziću.

KRUPA: Fejzić, Jašarević, Ljubenović, Dujaković, Milutinović, Vukotić, Nikodijević, Savić, Aleksić, Milanović, Fajić.

MLADOST: Bukvić, Benović, Metalsi, Šišić, Lazić, Čomor, Šećerović, Hiroš, Dilaver, Mujagić, Mišić.