Miha može da odahne, bar na kratko

Torino je konačno, nakon skoro mjesec i po, upisao pobjedu u Seriji A.

Mediji na Apeninima, zbog loše forme, već danima smjenjuju Sinišu Mihajlovića sa klupe Torina.

Ipak, nakon večerašnjeg trijumfa protiv Kaljarija 2:1, srpski stručnjak moći će predahne, bar na kratko.

TORINO - KALJARI 2:1 (1:1)

Torino je posljednju pobjedu ostvario još 20. septembra (u Udinama 3:2), a negativna serija poklopila se sa izostankom najboljeg strijelca Andree Belotija, koji je od početka oktobra pauzirao zbog povrede.

Na pet uzastopnih utakmica Mihajlovićev tim nije upisao trijumf, a Belotijev povratak očigledno je mnogo značio saigračima, koji su smogli snage da preokrenu rezultat protiv Kaljarija i konačno osvoje tri boda.

Gosti su iznenadili otvorenom igrom i poveli nakon pola časa igre. Sijevnula je kontra Kaljarija, Dijego Farijas gurnuo je loptu u prostor, a Nikolo Barela preciznim udarcem u dalji ugao donio prednost "ostrvljanima" sa Sardinije.

Samo deset minuta trajalo je slavlje gostiju. Adem Ljajić, koji je do tog trenutka bio najzapaženiji u redovima Torina,pokrenuo je akciju, Kristijan Ansaldi milimetarski precizno na suprotnoj strani našao je Jaga Falkea, a Špancu nije bilo teško da pogodi praznu mrežu za 1:1.

...
Izvor: Dailymotion

Imao je srpski reprezentativac početkom nastavku dobru priliku da donese potpuni preokret, ali sreća je bila na strani gostiju. Lopta je završila malo pored gola.

Na sve načine pokušavali su fudbaleri "granate" da preokrenu rezultat. Prijetio je i Beloti, pa "rezervista" Žoel Obi, a konačno se sreća osmijehnula Nigerijcu u 66. minutu.

U jeku totalne ofanzive domaćih, Obi je ispratio akciju nakon što je Falke pogodio prečku i ugurao loptu u mrežu.

Do kraja se rezultat nije promijenio, iako je bilo prilika, na obje strane.