Rendolf branio "nemoguće", Irci u igri za Mundijal

U Kopenhagenu nije bilo golova zahvaljujući golmanu Republike Irske koji se proslavio odbranama u prvom delu i finišu utakmice.

Posle prvih 90 minuta u dvobojima reprezentacija sa kojima se Srbija sastajala u poslednja dva ciklusa kvalifikacija - ni golova, ni pobednika, ni prednosti pred revanš.

Ipak, zadovoljniji će biti gosti koji su se vratili neporaženi iz Kopenhagena što je svakako dobra osnova za nešto ofanzivniji pristup i napad na pobedu u utorak uveče u Dablinu, na već rasprodatom "Aviva" stadionu.

Uz odlično suđenje našeg arbitra Milorada Mažića na "Telia Parkenu": Danska - Republika Irska 0:0.

Igrač utakmice bio je, bez pogovora, irski golman Daren Rendolf koji je u prvom poluvremenu odbranio "zicere" Jensu Larsenu i naročito Andreasu Kornelijusu, a potom i Pioneu Sistu, da bi u 90. minutu čuvar mreže Midlsbroa zaustavio i udarac Jusufa Poulsena glavom sa šest-sedam metara koji je išao pravo pod prečku.

Danska: Šmajhel - Ankersen, Kjer, Bjeland, Larsen - Kvist - Dileni, Eriksen - Sisto (od 72. Bendtner), Kornelijus (od 64. Pulsen), Jorgensen.

Republika Irska: Rendolf - Kristi, Dafi, Klark, Vord - Hendrik (od 93. Hjurihejn), Arter (od 88. Vilan) - O'Dauda, Meklin, Brejdi – Marfi (od 74. Long).

Uskoro opširnije...

Pre baraž mečeva kvalifikacija, u koji se plasiralo osam najboljih drugoplasiranih timova u devet grupa, plasman u Rusiju pored domaćina obezbedili su: Belgija, Nemačka, Engleska, Španija, Poljska, Island, Srbija, Portugalija i Francuska. Računajući sve zone kvalifikacija, poznato je 26 od 32 učesnika Mundijala.