Juve igrao "viktoriju" (VIDEO)

Krotone i dalje bez postignutog gola protiv džina iz Torina.

Prokletstvo Krotonea se nastavlja!

Juve je u utakmicu ušao "poljuljan" porazom u prošlom kolu od Sampdorije i remijem protiv Barselone u Ligi šampiona, u kojoj "bjankonerima" plasman u nokaut fazu visi u vazduhu.

Za takav "ranjeni" Juventus protivnik kojeg bi "doktor" propisao je Krotone.

Klub iz Kalabrije je u svojoj istoriji odigrao, uključujući i večerašnju, pet utakmica protiv Juventusa u kojima su zabilježili isto toliko poraza uz gol razliku 16:0.

Juventus - Krotone 3:0 (0:0)

Maks Alegri je, iako kritikovan zbog "rotacija" u prošlom kolu, opet izveo "kombinovan" sastav u kojem su mjesto pronašli pomalo zaboravljeni Klaudio Markizio, Mehdi Benatija, debitant Benedikt Hovedes i Daglas Košta čija će pozajmica iz Bajerna prestati da važi od januara 2018. kada će Juve, za do sada džokera sa klupe, izdvojiti vrtoglavih 46 miliona evra kako bi ga učinio "punopravnim" članom kluba sa Alijanc stadiona.

Meč je u prvom poluvremenu imao očekivan tok, Juventus je dominirao i stvarao šanse, ali su Dibala, Košta, Aleks Sandro, Matuidi i Mandžukić bili neprecizni pa se na odmor od "viktorije" otišlo bez golova.

Koliko je tim iz Kalabrije bio bezopasan govori i podatak da su imali samo jedan dodir sa loptom u šesnaestercu u kojem vlada Đanluiđi Bufon.

Twitter Embed Code

Na startu drugog dijela ista slika, lopta kod igrača Juventusa, a "autobus" iz Krotonea u "parkiran" svom šesnaestercu.

Ipak, "bjankoneri" su se kroz dugu istoriju "kalča" sa ovom formom odbrane suočili previše puta i vrlo dobro znaju kako da je savladaju.

Goste iz Kalabrije prvi je načeo Mario Mandžukić.

Matija De Šiljo je u 57. minutu zamijenio Lihštajnera, a tri minuta kasnije u prvom dodiru sa loptom lansirao "raketu" u gol Krotonea i tako postigao svoj prvi gol u karijeri.

Treći gol za Juve, i sigurno jedan od lakših u karijeri, postigao je Mehdi Benatija.