De Rosi šamarao Lapadulu, Napoli na vrhu

Napoli nastavio šampionsku trku pobjedom nad Udinezeom, Roma vodila, ali je Đenova stigla do boda nakon velike gluposti Danijelea De Rosija.

Fudbaleri Napolija vratili su se na lidersku poziciju Serije A pobjedom 1:0 nad Udinezeom u 14. kolu.

Nije to bila šampionska igra Napolitanaca, ali pišu se tri boda do koja su stigli pogotkom Žoržinja sa bijele tačke u 33. minutu.

Golman Udinezea Simone Skufe odbranio je prvo udarac Žoržinja, ali je reprezentativac Italije iz drugog pokušaja zatresao mrežu i donio tri boda svom timu.

Dok Napoli reda pobjede Roma je u nedjelju posustala odigravši 1:1 sa Đenovom, a na tome može da „zahvali“ svom kapitenu Danijeleu De Rosiju.

Vodila je Roma 1:0 sve do 70. minuta, a onda je De Rosi napravio pravu glupost. Kapiten Rome iznerviran borbom za poziciju prilikom izvođenja kornera bukvalno je ošamario napadača Đenove Đanluku Lapadulu.

Ovaj prekršaj vidjeli su svi na stadionu, a nakon što se sudija još jednom uvjerio na video snimku pokazao je na bijelu tačku, a De Rosiju put u svlačionicu.

Lapadula je iskoristio jedanaesterac i svojim prvencem u dresu Đenove prekinuo niz od 12 uzastopnih pobjeda „vučice“ u međusobnim duelima.

Đenova je mogla i do sva tri boda, da je Lapadula iskoristio bar jednu od dve odlične prilike u finišu meča, ali će se zadovoljiti bodom kojim je pobjegla iz zone ispadanja.

Poslije ovog remija Roma je četvrta, sa sedam bodova zaostatka za vodećim Napolijem.

Milan je još jednom razočarao svoje navijače pošto je remizirao sa Torinom 0:0 na San Siru.

Tragičar ovog meča je Nikola Kalinić koji je pogodio stativu u petom minutu, a kasnije upropastio kontranapad „četiri na jedan“ koji je morao da bude završen pogotkom.