Aspas zaključao "Rijazor" na oproštaju od 2017.

Ruben nije odbranio nijedan udarac koji je išao u okvir gola pa će Depor Novu godinu dočekati ispod crte.

U poslednjoj utakmici u Primeri u 2017. godini - tri šuta u okvir gola 33-godišnjeg Rubena i tri pogotka.

Na "Rijazoru": Deportivo - Selta 1:3 (0:2) uz nastavak serije nezadrživog Jaga Aspasa koji je zbog suspenzije morao da preskoči prethodnu utakmicu u kojoj je njegov tim poražen od Viljareala 0:1 na "Balaidosu", a onda nastavio tamo gde je stao pre toga.

Aspas se nadovezao na rani pogodak danskog internacionalca Danijela Vasa (3. minut) i potom minijaturama u 40. i 53. minutu rešio meč 17. kola La Lige postigavši 10. i 11. pogodak od starta sezone (uz jedan u Kupu kralja).

U poslednjih pet mečeva u kojima je nastupio, igrač koji nije uspeo da se nametne u Liverpulu pa se vratio tamo gde mu fudbal očigledno najbolje leži, u rodnu Španiju, postigao je šest pogodaka!

Aspas je prošle sezone bio strelac 19 golova na 32 utakmice u prvenstvu.

Povremeni reprezentativac Srbije i vezista Selte, Nemanja Radoja, ušao je u igru u 79. minutu.

Rumunski reprezentativac Florijan Andone ušao je na startu drugog poluvremena da pokuša da naoštri tup napad Depora i uspeo je, doduše tek pri rezutlatu 0:3, da pronađe put do mreže i postavi konačan rezultat u 59. minutu.

Utakmica u La Korunji jedina je danas u kojoj nije bilo isključenja, a Selta je stigla do treće uzastopne pobede nad plavo-belima koji imaju samo tri trijumfa u poslednjih 12 kola i utoliko će 2018. godinu i prve utakmice zakazane za 6. januar dočekati kao jedan od tri tima ispod crte.