Kostić spriječio novu blamažu HSV-a

Na asistenciju Sejada Salihovića, Srbin postigao izjednačujući pogodak za tim iz Hamburga.

HSV bio je na rubu novog bundesligaškog poraza, ali je srpski internacionalac Filip Kostić golom u 86. minutu osigurao remi svom timu.

Samo pet minuta ranije Sejad Salihović ušao je s klupe i asistencijom omogućio timu iz Hamburga da osvoji bod.

HSV - HANOVER 1:1 (0:1)

Već godinama HSV uspijeva da izbjegne ispadanje u niži rang, a čini se da je će ove sezone biti daleko teže ostvariti taj cilj - ostati u Bundesligi.

Očajni sastav Bernda Holerbaha već osam utakmica ne zna za trijumf, tako da će do kraja sezone voditi grčevitu borbu kako bi se spasio od selidbe u "Cvajtu". Ipak, s obzirom na večerašnji nastup, bod je puna kapa.

Vođstvo gostiju najavio je Feliks Klaus u 36. minutu, kada je uzdrmao prečku. Već u narednom napadu Norvežanin Iver Fousom postigao je sjajan pogodak sa preko 20 metara za 0:1.

Taj rezultat glasio je sve do već opisanog Kostićevog gola.

Mogao je Srbin u prvom minutu nadoknade donijeti i pobjedu HSV-u, ali iz dobre situacije nije uspio u potpunosti preokrenuti rezultat u korist svog tima.

Kirjakos Papadopulos u 94. zaradio je crveni karton, pa je domaćim meč završio sa desetoricom na terenu. Ali, promjene rezultata nije bilo.