LE: Grci preživjeli Ostrvo, ne i Litvanci

U grupnoj fazi Lige Evrope igraće Olimpijakos i Seltik.

Ostrvljani su ostvarili polovičan učinak u posljednjim mečevima plej-ofa za Ligu Evrope.

Olimpijakos je u Englesku donio 3:1 iz prvog meča, a uprkos dominaciji, fudbaleri Barnlija nisu uspjeli postići više od jednog gola, koji im je bio dovoljan samo za remi 1:1, pa su se Grci radovali poslije posljednjeg sudijskog zvižduka.

Sve zanimljivo desilo se u posljednjih desetak minuta susreta.

Nakon što su se igrači Barnlija ispromašivali, uslijedila je kazna. Jednu od rijetkih prilika Olimpijakosa u drugom poluvremenu iskoristio je Danijel Podense i pogodio za 0:1, da bi domaći par minuta kasnije, poslije velike gužve u šesnaestercu grčkog tima, izjednačili preko MatejaVidre.

Ipak, snage za nešto više nije bilo. Ostalo je 1:1, nedovoljno da se ugrozi prednost Atinjana iz prvog susreta.

Seltik je, poslije za njih razočaravajućih 1:1 u Litvaniji, slavio ubjedljivo pred svojim navijačima protiv neugodne Suduve.

Među 48 najboljih u drugom po jačini evropskom klupskom takmičenju Škote su odveli Lej Grifits, Kalum Mekgregor i Kristofer Ajer, koji su pogađali za siguran trijumf 3:0.

Tamo će igrati i Sevilja, koja je u dvomeču protiv Sigme pokazala da je mnogo kvalitetnija ekipa.

Andalužani su i u revanšu bili bolji, ovaj put 3:0 (strijelci Maksim Gonalon, Martin Nespor autogol i Visam Ben Jeder), te tako ukupnim rezultatom 4:0 eliminisali Čehe.

Žrijebanje grupa zakazano je za petak od 13 časova u Monaku.