Ludnica u Rimu, 2:1 u 96, pa 2:2 u 99. minutu!

Lacio i Sampdorija igrali više od 100 minuta, a gledaoci su mogli da uživaju, jer su vidjeli četiri gola, od čega dva duboko u sudijskoj nadoknadi.

Poslije šokantne završnice na Sardiniji u duelu Kaljarija i Rome (2:2), ludnica i na "Olimpiku" u duelu Lacija i Sampdorije!

Rimljani i Đenovljani odigrali su odličan meč, koji je trajao više od 100 minuta, a gledaoci su mogli da uživaju, jer su vidjeli četiri gola, od čega dva duboko u sudijskoj nadoknadi.

LACIO - SAMPDORIJA 2:2 (0:1)

Lacio je krenuo odlučno od samog starta, ali su do gola prvi stigli gosti. Fabio Kvaljarela odlično se snašao u 21. minutu i zatresao mrežu Tomasa Strakoše. Bio je to peti uzastopni meč na kojem je ovaj veteran bio strijelac.

Veliku šansu imao je Ćiro Imobile u nadoknadi prvog dijela, ali je pogodio okvir gola.

Ipak, fudbaleri Sampdorije nakon vođstva kao da su zaboravili na igru u napadu. Orijentisali su se samo na odbranu svog gola, a to im nije donijelo ništa dobro.

Odličan kontranapad u 71. minutu izveli su "nebesko-plavi", Imobile se sjajno snašao, uposlio Hoakina Koreu, ali Emil Auder uspio je nogom da odbrani šut Argentinca.

Lacio je nastavio da vrši pritisak, koji se konačno isplatio u 79. minutu.

Velika gužva stvorila se u šesnaestercu gostiju nakon kornera, Marko Parolo uspio je da progura loptu do Frančeska Aćerbija, koji vraća stvari na početak.

Nije imao sreće Sergej Milinković-Savić u 85. minutu. Ispratio je centaršut Senada Lulića, šutirao glavom, ali je lopta završila tik pored gola.

Bartoš Berežinski nije dočekao kraj utakmice, jer je u samom finišu rukama zaustavio Koreu, te zaradio drugu javnu opomenu.

Lacio je, duboko u sudijskoj nadoknadi, uspio da iskoristi igrački suficit i slavi 2:1.

Naime, lopta je Joakima Andersena pogodila u lakat, arbitar Davide Masa dugo je gledao snimak i na kraju odlučio da pokaže na "kreč".

Odgovornost je preuzeo Imobile i svojim desetim ovosezonskim golom, kojim se na čelu liste strijelaca izjednačio sa Kristijanom Ronaldom (Juventus) i Kšištofom Pjontekom (Đenova), donio prednost Laciju.

Ali, tu nije bio kraj.

Iako se činilo da će Lacio nakon velikog preokreta uspjeti da slavi, brzu akciju izveli su igrači Sampdorije u 99. minutu, koju je lobom završio Rikardo Saponara, za veliko slavlje gostiju i šok za domaće igrače i navijače.