Jović grijao klupu u novom remiju Ajntrahta

Najbolji strijelac Bundeslige Luka Jović igrao je samo posljednjih šest minuta u novom remiju tima iz Frankfurta protiv Borusije Menhengladbah (1:1).

Ajntraht nije trijumfom odgovorio na pobjede direktnih rivala u trci za Evropom!

"Orlovi" iz Frankfurta, za koje su od starta nastupili srpski reprezentativci Filip Kostić i Mijat Gaćinović, a prvi strijelac Bundeslige sa 14 golova Luka Jović ušao s klupe tek u finišu, nastavio je seriju neriješenih rezultata.

Poslije Verdera, Borusije Dortmund i RB Lajpciga, bod je osvojio i protiv Borusije iz Menhengladbaha.

AJNTRAHT - BORUSIJA MENHENGLADBAH 1:1 (1:0)

Tradicionalno, Ajntraht je uvijek volio da igra protiv Borusije iz Menhengladbaha i samo je još protiv Verdera ostvario veći broj pobjeda u Bundesligi (35), ali u nedjelju u 22. kolu su se veći dio susreta branili što je na kraju rezultiralo novim "egalom", sedmim ove sezone.

Izabranici Adija Hitera nisu demonstrirali neku posebno dobru partiju na "Komercbank-Areni" s obzirom da su većim dijelom utakmice bili u podređenom položaju, ali su ipak prvi poveli u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Džonatan De Guzman je odapeo projektil iskosa sa dvadesetak metara, Deni Da Kosta je nehotice "odbranio" taj šut, ali se i sjajno snašao i poslao loptu u malu mrežu Jana Zomera - 1:0.

Gosti su signalizirali da je defanzivac Ajntrahta bio u ofsajdu, ali sudija Denis Ajtekin je pokazao na centar i priznao gol, što je potvrdio i ponovljeni snimak jer Da Kosta nije bio u nedozvoljenoj poziciji.

Zanimljivo, bio je to 41. gol ove sezone za Ajntraht, koji je posljednji put na 22 meča uspio toliko pogodaka da postigne u sezoni 1991/92.

"Koltovi" su u nastavku ponovo imali više od igre, kreirali i promašivali prilike, da bi Denis Zakarija u 82. minutu na asistenciju Tomasa Štrobla pogodio za izjednačenje i četvrti remi ove sezone u šampionatu Njemačke - 1:1.