Čeh "zategao" Kazahstance, Škoti se obrukali

Odigrana prva utakmica kvalifikacija za EURO 2020! Neizvesnost u Astani trajala samo 10 minuta.

Kakav početak Kazahstana u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020!

Ekipa koja je osvojila tek šest bodova u Ligi nacija kroz šest utakmica sa Gruzijom, Letonijom i Andorom, "razbila" je ovog četvrtka na svom terenu Škotsku - 3:0.

Sudili Srbi

Glavni sudija utakmice u Astani bio je Srđan Jovanović, a pomagali su mu Uroš Stojković i Milan Mihajlović. Četvrti arbitar bio je Novak Simović.

Očigledno, Kazahstancima je prijala promena selektora i dolazak Čeha Mihala Bileka, kojem je ovo bila tek druga utakmica da vodi selekciju. Prethodno je u prijateljskoj proveri savladana Moldavija 1:0.

Pitanje pobednika u Astani moglo se naslutiti posle samo 10 minuta, pošto su domaćini stigli do dva gola prednosti pogocima Jurija Pertšuha u 6. i Jana Vorogovskog u 10. minutu. Debakl Škota potpisao je Baktijor Zainutdinov u 51.

U Grupi I kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. nalaze se još Belgija, Kipar, Rusija i San Marino.

Odličan start imali su i Kiprani, koji su kod kuće "napunili" mrežu San Marina - 5:0. Od 20.45 igra se derbi ove grupe: Belgija - Rusija.

Parovi drugog kola (u nedelju) su: Rusija - San Marino (18.00), Škotska - Kipar (20.45) i Belgija - Kazahstan (20.45).