Šta je sa slovenačkim šampionom?

Jedan bod iz dva kola za brigu na "Ljudskom vrtu".

Ubjedljiv je bio Maribor protiv islandskog Valura u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, pobijedivši ga 3:0 u gostima, pa 2:0 kod kuće, ali "ljubičastima" je neočekivano loše počela sezona u domaćem prvenstvu...

Prvak Slovenije poslije dva kola ima samo jedan osvojen bod, pošto je nakon poraza od Triglava kod kuće (1:2), odigrao samo 1:1 u Velenju sa Rudarom.

Imali su gosti iz Maribora vođstvo od 11. minuta pogotkom veziste Hotiča, ali ih je poremetilo isključenje Kronavetera, koji je u 72. minutu burno reagovao na odluku sudije da mu pokaže žuti karton, pa je brzo "zaradio" još jedan.

Brojčanu nadmoć domaći fudbaleri krunisali su u trećem minutu nadoknade, pošto je Dominik Radić uspio da postigne gol i donese drugi bod Rudaru ove sezone.

Moraće "ljubičasti" mnogo toga da promijene ukoliko misle da u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona preskoče švedski AIK. Prvi duel je već u srijedu na "Ljudskom vrtu".