Bazel na putu ka eliti, Olimpijakos isprašio Čehe

Viceprvak Švajcarske na osnovu većeg broja golova u gostima eliminisao "filipsovce". Ferencvaroš se provukao na Malti, Dinamo rutinski...

Ekipa Bazela slavila je u derbi dvomeču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona!

Posle poraza u Holandiji 3:2, Bazel je pobedio PSV rezultatom 2:1 (1:1) i plasirao se u narednu rundu, u kojoj ga očekuje austrijski LASK iz Linca.

Vicešampion Švajcarske prošle nedelje je do 89. minuta vodio takođe 2:1, a onda primio dva gola i došao u poziciju da pred svojim navijačima juri prednost "filipsovaca".

Željenih 1:0 kreirao je Eraj Komer već u osmom minutu, ali je portugalski štoper Bruma izjednačio sredinom prvog poluvremena i PSV je na "veliki odmor" otišao bliži cilju.

Pogodak vredan prolaza, Bazelu je doneo Holanđanin, iskusni Riki Van Volfsvinkel, koji je u 68. minutu iskoristio smušenost uže odbrane PSV i sa šest-sedam metara pogodio mrežu.

Bazel je pre godinu dana u istoj fazi kvalifikacija ispao od Paoka, dok je u sezoni 2017/18 izborio plasman u osminu finala Lige šampiona, gde je Mančester siti bio neprelazna prepreka (0:4, 2:1).

PSV će probati da izbori "utešnu nagradu", grupnu fazu Lige Evrope, a u trećem pretkolu tog takmičenja odmeriće snage sa norveškim Haugesundom ili austrijskim Šturmom.

Dinamo Zagreb je posle 2:0 u Gruziji rutinski prošao u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

"Modri" su dugo držali 0:0 protiv ekipe Saburtala, a onda preko Oršića u 77, Petkovića u 88. i Olma u 94. minutu stigli do još ubedljivije pobede - 3:0.

Prvak Hrvatske, ove godine učesnik osmine finala Lige Evrope, put ka grupnoj fazi elitnog takmičenja nastaviće da krči protiv Ferencvaroša.

Najbolji mađarski tim dao je Valeti prostor za maštanje kada je u Budimpešti pre šest dana primio počasni gol za 3:1.

Posle 1:0 za Valetu iz penala u 27. minutu, Maltežanima je bio potreban samo još jedan pogodak, ali sve dileme ipak je otklonio Tokmak Enguen u 60. minutu - 1:1.