Romin "kompleks" - Atalanta!

Šestu utakmicu u nizu, tim iz Bergama nije poražen na "Olimpiku".

Roma na domaću pobjedu protiv Atalante čeka još od 2014. godine, a nakon večerašnjih 0:2, može se slobodno reći da je tim iz Bergama stvorio pravi kompleks "vučici".

Poslije prošlosezonskih 3:3, i u Begramu, i u Rimu, očekivala se goleada na "Olimpiku". Međutim, duel petog kola Serije A nije bio ni sijenka mečeva iz prošle sezone.

Do ovog kola neporažena Roma ušla je bojažljivo u meč, sa debitantom Krisom Smolingom u posljednjoj liniji, a takav pristup "boginja" je iskoristila da nametne svoj ritam igre.

U ne baš interesantnom prvom poluvremenu, potrebno je izdvojiti pokušaj Edina Džeke iskosa sa lijeve strane, kada je golman Atalante Pjerluiđi Golini odličnom intervencijom osujetio bh. napadača da se upiše u strijelce.

U nastavku potpuna inicijativa gostiju. U trenucima kada su fudbaleri Atalante krenuli u napade, Roma je zaprijetila preko Nikola Zaniola, koji je predriblao i golmana, ali je njegov šut izblokiran.

"Visio" je gol u vazduhu i stigao je u 71. minutu.

Remo Frojler je precizno centrirao, a Duvan Zapata, koji je samo desetak minuta ranije ušao s klupe, zakucao loptu u mrežu Pau Lopeza.

Mogao je Kolumbijac u 87. minutu zapečatiti sudbinu rivala, ali je pogodio stativu.

Ali, ono što nije Zapata, uradio je Martin de Ron dva minuta kasnije.

Potpuno dekoncentrisana odbrana Rome pustila je Marija Pašalića da glavom prebaci loptu na drugu stranu, gdje je usamljen bio Holanđanin i pogodio praznu mrežu za konačnih 0:2.

Atalanta je, nakon blamaže na debiju u Ligi šampiona, gdje je u Zagrebu poražena od Dinama 0:4, očigledno "došla sebi", te šestu utakmicu zaredom u gostima protiv Rome okončala bez poraza.

S druge strane, Paolo Fonseka doživio je prvi poraz na klupi Rimljana i, nakon večerašnje veoma slabe predstave, jasno je da će imati poprilično ozbiljan zadatak u nastavku sezone.