Četvrtoligaš izbacio Keln, Bajern gubio do 83. ali se provukao!

Očajna forma Kelna „prelila“ se i na Kup Njemačke, gdje ih je u osmini finala izbacio četvrtoligaš Sarbriken. Na pragu eliminacije bio i Bajern koji je gubio do 83. minuta, a onda preokrenuo golovima Gnabrija i Milera.

Jedno iznenađenje u prvim utakmicama osmine finala Kupa Njemačke, a onda umalo i još veće.

Bundesligaš Keln eliminisan je od četvrtoligaša Sarbrikena, a Bajern je u 89. minutu golom Milera preokrenuo protiv Bohuma, koji je do 83. minuta vodio protiv šampiona Njemačke.

"Jarčevi“ su ove sezone upisali samo dve pobjede u Bundesligi i trenutno se nalaze u zoni ispadanja, a ništa bolje im ne ide ni u Kupu Njemačke.

Fudbaleri Kelna provukli su se u prvom kolu "DFB pokala“ pobjedom protiv Vehena poslije penala, ali su već u osmini finala eliminisani. I to od trećeligaša Sarbrikena!

Par minuta dekoncentracije između 53.i 57. minuta koštao ih je dva primljena gola, pa su morali da jure rezultat do kraja meča, a kada su konačno uspjeli da izjednače uslijedio je novi "šamar".

Tobias Janike pogodio je u 90. minutu za 3:2 i veliko slavlje u Sarbrikenu!

Još veće slavlje vjerovatno bi bilo u Bohumu, da su fudbaleri istoimenog kluba izdržali posljednjih deset minuta protiv Bajerna.

Trener Bavaraca ostavio je na klupi Roberta Levandovskog i Filipa Kutinja i tako dao kakvu takvu nadu domaćima da mogu do iznenađenja, a u startnih jedanaest drugi put ove sezone našao se tinejdžer Alfonso Dejvis.

Kada je on u 36. minutu postigao autogol, bio je to vjetar u leđa ekipi Bohuma, međutim, član "Cvajte“ nije imao snage da izdrži finiš utakmice i pritisak ekipe Kovača koji je u međuvremenu ubacio Levandovskog, Kutinja i Milera.

Gnabri je izjednačio na 1:1, a nakon što je štoper Bohuma, sedamnaestogodišnji Bela-Kočap zaradio crveni karton, Bavarci su stigli do preokreta.

Miler je sa samo dva metra ugurao loptu u gol za 2:1 i tako svoju ekipu poštedio produžetaka i dodatnog napora pred gostovanje u Frankfurtu.