Espanjol zna samo u Evropi, Atletiko zna i u Primeri

Ekipe Atletiko Madrida i Espanjola su odigrale veoma zanimljiv meč u okviru Primere. Ekipa Čola Simeonea uspela je da osvoji sva tri boda i skoči na treće mesto tabele.

Neverovatno je zanimljivo u Španiji i biće tako, izgleda, do kraja sezone. Ekipa Atletiko Madrida je upisala pobedu u 13. kolu Primere i stigla do trećeg mesta na tabeli. Savladali su Espanjol (3:1), ekipu koja će se boriti za opstanak.

I dok tim iz Barselone sjajno igra u Ligi Evrope ove sezone, nastavljajući svoj niz nepobedivosti u Evropi, u prvenstvu neide. Daleko su od vrha, previše blizu dna, a dobri rezultati su incidenti koji se dese tek ponekad.

Danas su gosti u Madridu imali samo jedan šut u okvir gola. On je i završio u mreži, ali to uglavnom nije dovoljno da se nadigra Atletiko. ''Jorgandžije'' su pre toga imale rezultatski zaostatak, a i nakon primljenog gola nisu paničile.

Serđi Darder, nekada velika nada španskog fudbala, donela je prednost Espanjolu. Ona nije dugo trajala, nešto manje od deset minuta. U finišu prvog dela igre pogodio je Korea, a rezultat od 1:1 bio je onaj sa kojim se otišlo na odmor.

Dodao je Atletiko gas u nastavku meča. Poveli su preko Morate, koji u poslednje vreme najavljuje golgetersko buđenje, a konačan rezultat postavio je Koke u samom finišu meča.

Do kraja ovog kola u Španiji ostale su da se odigraju još dve utakmice, a nakon toga će timovi otići na još jednu pauzu. Naredne nedelje se neće igrati Primera jer je sredina novembra ostavljena za rperezentativne mečeve.