Fudbalerke BiH poslije preokreta slavile u Izraelu

Ženska „A“ reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je u utorak uveče u Haifi domaću selekciju Izraela sa 3:1 (1:2) u susretu kvalifikacija za EURO 2021.

Izraelke su prve stigle do prednosti već u trećem minutu golom Mor Efraim, ali su izabranice Samire Hurem do odlaska na odmor uspjele da naprave preokret. Najprije se za izjednačenje u 29. minutu pobrinula Sofija Krajšumović, da Dajana Spasojević osam minuta kasnije pogodila za vođstvo BiH.

"Zmajice" su treću pobjedu u kvalifikacijama za EURO 2021. ovjerile pogotkom Marije Aleksić u 81. minutu.

Za BiH su igrale: Dijana Haračić, Valentina Šakotić, Šejla Selimović, Amira Spahić, Melisa Hasanbegović, Marija Aleksić, Dajana Spasojević, Đula Velagić, Milena Nikolić, Selma Kapetanović i Sofija Krajšumović. Selektorka: Samira Hurem.

Naredni susret izabranice Samire Hurem će odigrati 5. marta 2020. godine na domaćem terenu, a protivnik će ponovo biti selekcija Izraela.