Benzemin pečat na rekordnu pobjedu Reala u Primeri

Asistencija pa pogodak francuskog napadača donijeli Madriđanima tri boda u duelu sa "davljenikom" Espanjolom.

Bez mnogo prolivenog znoja, čak i kada su ostali sa igračem manje zbog isključenja Mendija desetak minuta prije kraja, fudbaleri Real Madrida došli su do očekivane pobjede nad Espanjolom - 2:0.

Trebalo je domaćim igračima 37 minuta da probiju bedem pred golom rivala, a uspio je to Rafael Varan svojim prvim pogotkom ove sezone.

Ostao je štoper Madriđana pred kaznenim prostorom Espanjola poslije jednog prekida i odlično reagovao na dodavanje Karima Benzeme. Bila je to lopta više namijenjena Kazemiru, ali Francuz nije oklijevao i dobro je reagovao na asistenciju sunarodnika.

Nije ovo bila utakmica visokog ritma, Real je sigurno kontrolisao dešavanja na terenu, a pitanje pobjednika riješio je Benzema u 79. minutu, kada je iz prve reagovao na dodavanje Federika Valverdea.

Nezivjesnost je izostala čak i po isključenju Mendija zbog drugog žutog kartona u 83. minutu.

Madriđani su se ovom pobjedom popeli na prvo mjesto, s tim da pored tri boda prednosti imaju i utakmicu više od Barselone, koja se u 21.00 sastaje sa Majorkom na svom terenu.

Ovo je ukupno 1.700 pobjeda Real Madrida u Primeri, po čemu su jedinstveni u Španiji!