Nemanja Radonjić uljepšao pobjedu Marseja: Peta, pa gol!

Srpski ofanzivac postigao lijep pogodak u trijumfu Olimpika u Kupu Francuske.

Nemanja-Radonjic-gol-Olimpik-Marsej-Kup-Francuske Izvor: Tanjug, David Vincent/AP

Nemanja Radonjić postigao je prvi gol u 2020.

Nakon što je krajem novembra ušao u golgetersku seriju od četiri gola u pet kola Lige 1, krilni napadač Marseja postigao je ovog petka i svoj prvi pogodak u Kupu Francuske. I to veoma lijep.

Granvil - Olimpik 0:3 (0:0)

Iako je konačna razlika bila ubjedljiva u korist favorita, četvrtoligaš jeste namučio tim iz Marseja.

Bilo je potrebno 77 minuta da gosti pogode, poslije asistencije veziste Kevina Strotmana i udarca defanzivca Alvara u gužvi u šesnaestercu.

Od tog trenutka Marsej je "prodisao", pa su i navijači velikana sa mnogo manje tenzije gledali kako Radonjić petom usmjerava loptu na oko 20 metara od gola, pa je onda ljevicom šalje u mrežu sa 17 metara, za vođstvo 2:0.

Srpski internacionalac prethodno je bio samo četiri minuta u igri, jer je u 79. zamijenio Dmitrija Pajea.

Nije prošlo mnogo vremena poslije Nemanjinog gola, kada je napadač Valer Žermen postavio konačnih 3:0 za ekipu Andrea Vilaš Boaša i "ovjerio" plasman Olimpika u osminu finala. Narednog rivala saznaće na žrijebu, u nedjelju ili ponedjeljak.

Marsej je 10 puta osvajao trofej kupa i samo je Pari Sen Žermen uspješniji u tom takmičenju, sa 12 trofeja.

PSŽ je do prošle sezone osvojio četiri pehara zaredom, ali je krajem takmičarske 2018/19 izgubio u finalu od Rena, koji je aktuelni branilac.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.