Panatinaikos se opet mučio, ali je nekako "preživio" Žalgiris

Neizvjestan duel dva zelena tima pripao je domaćinu

Panatinaikos-pobijedio-Zalgiris-Evroliga-kosarka-Atina Izvor: MN PRESS

Panatinaikos može biti zadovoljan ovonedjeljnim duplim programom Evrolige, makar kada je tabela u pitanju.

"Zeleni" su i u drugoj utakmici protiv tima sa dna tabele u dva dana uspjeli da pobijede, ovog puta Žalgiris, ali su se ponovo mučili. Na kraju - 96:94.

Žalgiris je popravio formu, "posložio kockice" i zaigrao mnogo bolje na početku sezone. To mu je donijelo pobjedu nad Crvenom zvezdom, ali večeras nije mogao do novog podviga.

Vodio je tim iz Kaunasa tokom cijelog drugog poluvremena, ali je košem Džimera Fredeta PAO došao do izjednačenja početkom drugog poluvremena. Nakon dugoj perioda bez koša, Kej-Si Rivers je vratio prednost Žalgirisu trojkom.

Nije se domaći tim predavao u "tvrdoj" utakmici, ponovo je poveo poslije pogođena tri penala Tajrisa Rajsa. Žalgiris je uspio još jednom da izjednači, ali je Panatinaikos na posljednji mali odmor otišao sa pet poena prednosti.

Žalgiris je pokušavao da se vrati, gubio je devet razlike u posljednjoj četvrtini, a čak šest 29 sekundi prije kraja, ali onda je Najdžel Hejs vezao šest poena, dok je Panatinaikos uspio da postigne poene samo sa penala preko Fredeta i tako da "preživi".

Panatinaikos je sada šesti sa 12 pobjeda, dok je Žalgiris ostao na podjeli posljednjeg mjesta sa šest trijumfa, koliko imaju i Bajern i Zenit.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Rajs sa 20 poena i šest asistencija, dok su Tomas Valkup i Lukas Lekavičijus postigli po 16 za Žalgiris.

Pogledajte i ostale rezultate 20. kola Evrolige.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.