Ne pomažu Vranješ i Lučić, prvi poraz Borca u Turskoj (FOTO)

Banjalučani u četvrtoj provjeri doživjeli prvi poraz tokom pripremnog ciklusa.

Borac - Čajka 1:2 Prvi poraz Borca u Antaliji FOTO Izvor: Promo/FK Borac Banjaluka

Fudbaleri banjalučkog Borca doživjeli su prvi poraz u tekućim pripremama.

Bolji od izabranika Branislava Krunića bio je ruski drugoligaš Čajka, koji je slavio 2:1 (0:0).

BORAC - ČAJKA 1:2 (0:0)
/Mirić 63 - Vjatkin 50, Pavlenko 87/

U prvih 45 minuta, u kojima su za "crveno-plave" zaigrali kapiten Stojan Vranješ i čuvar mreže Mladen Lučić, koji su ranije tokom test-mečeva pauzirali zbog povrede, odnosno viroze. nije bilo golova, da bi u nastavku viđena tri.

Artem Vjatkin već nakon pet minuta igre u drugom poluvremenu postigao je vodeći gol za Ruse, ali je Borac pola sata prije kraja uspio da izjednači.

Strijelac je bio Marko Mirić, nakon asistencije Zorana Milutinovića.

Kada se činilo da pobjednika u ovom meču neće biti, Andrej Pavlenko u 87. minutu zatresao je mrežu Banjalučana i svom timu donio pobjedu.

Podsjetimo, prije puta u Tursku, "crveno-plavi" bili su ubjedljivi protiv Teleoptika 3:0. Zatim su po dolasku u Antaliju prvo remizirali sa ruskim Orenburgom 2:2, nakon čega je uslijedio trijumf protiv Vardara 2:0.