Ajaks je oštećen protiv Čelsija, ali nikom ništa!

UEFA priznala da je Čelsiju dala nefer prednost. I to je to, kraj priče!

Ajaks-Celsi-Liga-sampiona-UEFA-nefer-prednost-crveni-kartoni Izvor: CATHERINE IVILL/GETTY IMAGES EUROPE, Guliver

UEFA je navodno priznala da je Čelsiju dala nefer prednost u utakmici sa Ajaksom, koja se završila 4:4 i "plavcima" omogućila prolaz u drugu fazu Lige šampiona.

Ajaks je vodio 4:2 posle 68 minuta, kada su Dejli Blind i Joel Feltman isključeni u razmaku od nekoliko minuta u utakmici od novembra. Čelsi je na kraju odigrao 4:4 protiv devet igrača "kopljanika".

Kako se ispostavilo, nefer.

Holandski šampion ostao je pri stavu da je sudija Đanluka Roki pogrešio kada je isključio obojicu u istoj fazi igre. Kako piše De Telegraf, UEFA se sada slaže da je Roki pogrešio.

Tokom zimskog sastanka sudija u Španiji zaključeno je da je sudija trebalo da zaustavi igru posle grubog starta Blinda. Umesto toga, arbitar je dozvolio da se igra nastavi, a Čelsi je ubrzo dobio penal, kada je Feltman dobio žuti karton zbog igranja rukom u svom šesnaestercu.

Posle toga je dobio i drugi žuti zbog prigovora nakon što je Blind dobio drugi žuti zbog ranijeg starta.

Kako se sada shvataju pravila, trebalo je da se konsultuje VAR kod Feltmanovog crvenog kartona i ta odluka je trebalo da se obori, kao i penal, a umesto toga da se dosudi faul kod Blindovog faula.

Čelsi je u tom meču još jednom zatresao mrežu, ali gol nije priznat jer je Tami Abram igrao rukom.

Holandski mediji i navijači traže da Ajaks zahteva 11 miliona evra nadoknade štete od UEFA – devet miliona za prolazak u grupu i još milion za eventualnu pobedu na Stamford bridžu.

Takve pozive odmah je umirio izvršni direktor Ajaksa, Edvin van der Sar.

"Odluke u toj situaciji imale su mnogo uticaja na utakmicu, kao i na krajnji rezultat i tabelu grupe. Ali, žalba je besmislena i beznadežna misija. Bolno je da dobijete potvrdu nečega šta ste odmah znali, odnosno da je napravljena krucijalna greška. UEFA se, međutim, pozvala na Član 9 svojih Pravila, koji kaže da neće kasnije pregledati odluke sudija", objasnio je Van der Sar.