"Gaučosi" idu u Tokio, aktuelni šampioni u nedelju "overavaju" vizu

Autori mondo.rs Autori Beta

Fudbalska reprezentacija Argentine plasirala se na Olimpijske igre u Tokiju, a Brazilci će tu priliku imati u nedelju

Fudbaleri-Argentine-obezbedili-plasman-na-Olimpijske-igre-Tokio-2020 Izvor: Tanjug/AP Photo/Fernando Vergara

Fudbaleri Argentine obezbedili su nastup na olimpijskom turniru ovog leta, pošto su u Bukaramangi pobedila domaću Kolumbiju rezultatom 2:1.

U drugom kolu kvalifikacionog turnira, golove za "gaučose" postigli su Agustin Urzi i Neuen Perez u 50. i 53. minutu, a Kolumbija je preko Angula u 67. minutu sa penala ublažila poraz.

Argentina ima šest bodova iz prve dve utakmice i meč pre kraja obezbedila je prvo mesto u Južnoameričkim kvalifikacijama.

Argentina je 2004. i 2008. godine osvajala olimpijsko zlato.

Kolumbija - Argentina 1:2
Izvor: Youtube/CONMEBOL

Posle remija sa Urugvajem 1:1, Brazil je drugi na tabeli sa dva boda. Kolumbija i Urugvaj imaju po bod.

Aktuelnom olimpijskom šampionu Brazilu je potrebna pobeda u nedelju u poslednjem kolu, kako bi se četvrti put uzastopno plasirao na olimpijski turnir.

Ta selekcija je na Igrama u Riju 2016. u finalu pobedila Nemačku posle boljeg izvođenja penala (5:4), nakon što je meč u regularnom delu rešen rezultatom 1:1.