PRVA LIGA RS: Prva pobjeda Rudara i to iz "dvojke u keca", preokret Zvijezde 09 u Doboju!

Izabranici Borisa Savića teže od očekivanog upisali prvi trijumf u m:tel Prvoj ligi Republike Srpske.

Prva liga RS: Rezultati i tabela, 2. kolo Izvor: Promo/FK Rudar Prijedor

Sutjeska se odlično držala u Prijedoru!

Dobro su se gosti iz Foče branili na Gradskom stadionu, čak su i poveli praktično iz prvog pokušaja, ali nisu uspjeli da osvoje niti bod nakon preokreta domaćina.

RUDAR PRIJEDOR - SUTJESKA 2:1 (0:1)

Rudar Prijedor je od starta utakmice želio što prije da stigne do prednosti, napadao je i prijetio, ali su gosti iz Foče prvi stigli do prednosti majstorskim pogotkom Jovana Bokića u 19. minutu.

Pogriješila je posljednja linija Prijedorčana, preciznije Bojan Burazor, a as Sutjeske je sa više od 30 metara fantastično šutirao i lob udarcem pogodio mrežu Nemanje Petrovića - 0:1.

Nekoliko minuta kasnije, domaćin je uzvratio i bio blizu izjednačenja - najprije je Nemanja Pekija uzdrmao stativu, da bi potom Danilo Marmat pogodio prečku.

Prečka Sutjeske se zatresla i u finišu prvog poluvremena nakon udarca Nemanje Marića, pa su gosti iz Foče na odmor otišli sa minimalnom prednošću.

Ipak u 64. minutu Prijedorčani su uspjeli da izjednače nakon gužve u kaznenom prostoru, gdje je iz trećeg pokušaja golmana gostiju savladao Ognjen Jaćimović - 1:1.

Za preokret se pobrinuo u finišu nakon lijepe akcije Marinko Rastoka, koji je iskosa sa desne strane pogodio suprotan ugao za teškom mukom izvojevanu pobjedu Rudara.

Gostujuću pobjedu izvojevao je trebinjski Leotar pogotkom Stefana Paranosa u 88. minutu meča protiv Jedinstva u Brčkom.

Nakon debakla u Ugljeviku od Kozare (0:4), fudbaleri Zvijezde su zabilježili prvu pobjedu i to na gostovanju u Doboju.

Sloga je povela već u petom minutu golom Marsela Mace, ali su do poluvremena gosti iz etno-sela Stanišići uspjeli da preokrenu pogocima Miloša Jokića i Kristijana Tojčića, da bi vrijedna tri boda u nastavku ovjerio Ognjen Stjepanović u 66.minutu.

Plijen je podijeljen u duelu najubjedljivijih ekipe prvog kola, Kozare i Alfa Modriča (1:1).

Tim iz Gradiške je nakon prethodnog "pokera" u Ugljeviku poveo novi pogotkom, trećim u sezoni Milana Šikanjića, da bi početkom drugog dijela "uljari" uspjeli da stignu do izjednačenja i kako se ispostavilo na kraju jednog boda.

Strijelac za goste iz Modriče bio je Mitar Trifković.

Najubjedljiviji trijumf ove subote upisao je Ljubić, koji je u Prnjavoru, deklasirao komšije iz Dervente, ekipu Tekstilca rezultatom 4:0 zahvaljujući pogocima Borisa Žižaka, Stefana Radakovića, Milovana Novakovića i Danka Segića.

Izvor: MONDO Ilustracija - Bojan Jakovljević