Autor Mladen Šolak

Naredni rival u odličnoj formi dočekuje ekipu Aleksandra Stanojevića.

BLISTAJU PRED PARTIZAN I PRVI SU NA TABELI: Šarlroa je perfektan u Belgiji, 6/6! Izvor: FK Partizan/Miroslav Todorović

Šest utakmica i šest pobeda. To je skor narednog protivnika Partizana u Ligi Evrope.

Šarlroa - Beršot 3:1 (1:0)

Partizan je u petak saznao da bi u plej-ofu za Ligu Evrope mogao da igra protiv Apolona ili Leha, ali o toj utakmici sigurno neće razmišljati uoči jako velikog izazova - gostovanja u Belgiji.

Tim Aleksandra Stanojevića tamo će narednog četvrtka stati naspram lidera prvenstva, koji je u petak produžio perfektan skor zahvaljujući napadaču iz Irana Kavehu Rezaeiju (28).

Centarfor visok 185 centimetara najpre je u 29. minutu iskoristio perfektnu asistenciju Japanca Rijote Morioke (29) za 1:0, a potom je u 87. minutu iz penala "overio" pobedu, postavivši 3:0. Osim efikasnog Iranca, strelac za Šarlroa bio je i njegov zemljak Ali Golizadeh, utrčavši iz drugog plana u 55. minutu.

Bio je to derbi belgijskog prvenstva, jer je upravo Beršot drugi na tabeli ,sa dva boda (i utakmicom više) od Kortrajka i Standarda iz Liježa, gde će u četvrtak takođe gostovati srpski klub - Vojvodina.

Šarlroa je u perfektnom nizu "nanizao" i Briž, Ostende, Leuven, Antverpen i Varegem.