Dva gola i dva crvena kartona u derbiju na "Olimpiku", SMS pogodio za bod Lacija protiv Intera!

Prvih pola sata nije obećavalo...

Serija A 3. kolo Lacio Inter 1 1 Izvor: Marco Rosi - SS Lazio/Getty Images Europe

Prvih trideset minuta derbija Lacija i Intera nije obećavalo…

... a onda smo do kraja meča vidjeli zanimljivu borbu, dva crvena kartona i dva pogotka, od kojih je jedan bio djelo Sergeja Milinkovića-Savića:

LACIO – INTER 1:1
/Milinković-Savić 55 - Martinez 30/

Srpski internacionalac je u 55. minutu veoma dobro odreagovao na jedan centaršut Frančeska Aćerbija sa lijeve strane i postigao treći gol u mečevima sa Interom, koji je poveo poslije pola časa pogotkom argentinskog asa Lautara Martineza.

Argentinski ofanzivac i već dugo velika želja vječitih španskih rivala bio je neprimjetan tokom prvih 30 minuta, a onda se najbolje snašao u jednoj gužvi ispred gola Tomasa Strakoše i ispod albanskog golmana poslao loptu u mrežu.

Poslije izjednačujućeg pogotka, bili su SMS i društvo bolji rival, prijetili da ubrzo nakon prvog i po drugi put zatresu mrežu iza leđa Samira Handanovića…

Očekivalo se to, prije svega, od Ćire Imobilea, ali je Arturo Vidal, nakon jednog starta u 69. minutu, uspio da isprovocira najboljeg strijelca Serije A u prošloj sezoni, koji je sa zemlje udario Čileanca po licu, pa je prije vremena morao u svlačionicu.

Izvor: Marco Rosi - SS Lazio/Getty Images Europe

Revanširao mu se u 86. minutu meča Stefano Sensi, pa je i Inter meč morao da završi sa deset igrača na terenu.

Nije crveni karton za Imobilea, ipak, bila jedina kadrovska briga Simonea Inzagija na današnjem meču.

Morao je strateg "nebeskoplavih" danas da izvrši čak tri prinudne izmjene zbog povrede, pa su tako još u prvom poluvremenu van igre morali Stefan Radu i Adam Marušić.

U smiraj tog perioda na povredu se požalio i Bastos, koji je ušao u igru umjesto Rumuna, pa je, kao i već pomenuti dvojac, ostatak utakmice gledao sa klupe, pa na kraju, kad se sve sabere i oduzme, Lacio može da bude zadovoljan polovinom plijena.

U isto vrijeme, Simoneov brat na klupi Beneventa Filipo danas je ugostio Bolonju i njenog komandanta Sinišu Mihajlovića, čovjeka koji je nosio dres oba kluba koja su se danas sastala u prestonici.

Za razliku od mlađeg brata Inzagi, stariji je uspio da trijumfuje, a strijelac pobjedonosnog gola bio je Đanluka Lapadula u 66. minutu.

Nešto kasnije, gol je postigla i Bolonja, preko Matijasa Svanberga, ali je morao da bude poništen zbog igranja rukom Lorenca de Silvestrija, pa je poraz bio neminovan.

Tokom popodnevnog programa odigran je još jedan meč, onaj u Parmi, gdje je istoimeni domaćin rezultatom 1:0 savladao Veronu, a jedini gol, još u prvom minutu meča, postigao je Jasmin Kurtić.