Selektor "zmajica" nakon poraza od Rusije: Djevojke ostavile srce na terenu!

Reprezentacija BiH nije iskoristila šansu da već večeras obezbijedi plasman na Eurobasket 2021

Eurobasket 2021 kvalifikacije BiH Rusija Goran Lojo Izvor: Promo/KS BiH

Ženska košarkaška reprezentacija BiH propustila je prvu meč-loptu za plasman na Eurobasket 2021.

"Zmajice" su večeras na Ilidži poražene od Rusije rezultatom 68:72, a da je bilo obrnuto, već večeras bi selektor Lojo sa igračima mogao da proslavi prvi plasman bh. tima na prvenstvo Evrope nakon više od dvije decenije.

Razloga za tugu, ipak, nema...

"Pokazali smo i u prvoj utakmici da možemo da se nosimo sa Ruskinjama. Rusija je došla u promijenjenom sastavu, jačem nego prošle godine. Odlično smo odigrali prvo poluvrijeme, nesrećno smo primili trojku u posljednjoj sekundi. Da smo pogodili sva slobodna bacanja i nekoliko 'zicera' koje smo promašili, razila bi nakon prvog poluvremena bila i veća. Dogovor je bio da izdržimo u trećoj četvrtini, međutim Rusija je sa širim rosterom, pogotovo na centarskim pozicijama, iskorištavala i prepoznavala razliku u visini. U konačnici su samo tu treću dionicu riješili sa devet razlike, posljednja četvrtina je bila u egalu. Čestitao bih djevojkama, ostavile su srce na terenu i pokazale kako treba igrati za ovaj državni grb", rekao je Lojo za BHT1 u odjavi utakmice.

BiH i dalje sve drži pod kontrolom.

"Danas je Estonija izgubila drugi put od Švajcarske, tako je nama u suštini potrebna pobjeda protiv Švajcarske u prvoj utakmici u narednom kvalifikacionom 'prozoru' kako bismo izborili nastup na Evropskom prvenstvu", rekao je Lojo.

Kvalifikacije za Eurobasket 2021 završavaju se u februaru, a plasman na turniru u Francuskoj i Španiji izboriće pobjednici devet kvalifikacionih grupa, te pet najbokjih drugoplasiranih timova.