Kup Republike Srpske za košarkašice: Orlovi (opet) najbolji

Treći pehar u nizu, peti u posljednjih šest godina.

ŽKK Orlovi Kup Republike Srpske za košarkašice Banjalučanke osvajači 2021. Izvor: Promo/KSRS

Košarkašice Orlova pobjedom nad Leotarom 0:3 osvojile su svoj šesti trofej u Kupu Republike Srpske, a treći uzastopni.

Banjalučanke su bile bolje tokom cijelog meča i zasluženo na kraju slavile 85:58 (18:17, 28:8, 20:14, 19.19).

Prva četvrtina bila je izjednačena, ali su Orlovi u drugom kvartali odigrali sjajno. Riješile su Banjalučanke drugu četvrtinu rezultatom 2:8, te na poluvrijeme otišle s 21 poenom prednosti (46:25), pa je već tada bilo jasno da će trofej i ove sezone završiti u vitrinama banjalučkog kluba.

Vladinka Erak predvodila je pobjednički sastav sa dabl-dabl učinkom (15 poena i 11 skokova), dok je i Anđela Gligić odigrala sjajan meč. Postigla je takođe 15 poena, te dodala po sedam skokova i asistencija.

U sastavu iz Trebinja bolja od ostalih bila je Jovana Milaković, ujedno i prvi strijelac finalnog meča, sa 16 poena i 11 uhvaćenih lopti.

Trofej kapitenu pobjedničkog tima Tamari Rajić uručio je predsjednik Košarkaškog saveza Republike Srpske Boris Spasojević, dok je medalje finalistima podijelio Mario Đuran, pomoćnik ministra za porodoricu, omladinu i sport.