Sparsi zakazali kad je bilo najvažnije: Debakl na "Gripama", ništa od ABA lige

Sarajevski tim poražen u "majstorici" za plasman u najjaču ligu Jadrana.

split pobijedio spars u majstorici baraža za aba ligu Izvor: Druga ABA liga/KK Split/Ivica Čavka

Iako su Sparsi poveli 1:0 u baražu protiv Splita gostujućim trijufom i činilo se da bi Sarajlije mogle da eliminišu favorizovanog protivnika, hrvatski predstavnik vezao je dvije ubjedljive pobjede i sačuvao status abaligaša.

Kada je bilo najpotrebnije, sarajevski tim potpuno je zakazao, ubjedljivo je poražen na "Gripama", te je propustio priliku da se plasira u najjaču regionalnu košarkašku ligu.

SPLIT - SPARS 90:60 (19:16, 28:10, 21:18, 22:16)

Meč je bolje otvorio domaći sastav, ali su i gosti pružili dobar otpor, te se na prvi predah otišlo s tri poena prednosti za Splićane.

Ipak, u drugoj četvrtini na terenu je postojao samo jedan tim. Split je ubacio 28 poena, Sparsi samo 10, pa je domaćin na poluvremenu imao veliku zalihu od 21 poena - 47:26.

Ovaj kvartal očigledno je bio prelomni u meču, jer Sarajlije nikako nisu usppjele da smanje zaostatak.

Sredinom treće četvrtine Split je stigao i do "plus 25", pa je tada bilo jasno da će Splićani sačuvati status člana prve ABA lige. Prednost je rasla iz minuta u minut, do konačnih 90:60 na isteku 40. minuta.

Mateo Kedžo sa 13 poena bio je najefikasniju u timu pobjednika, 12 je dodao Roko Leni Ukić, a 11 Toni Perković.

U taboru Sparsa najraspoloženiji sa po 11 poena bili su Kenan Kamenjaš i Nedim Buza.