Mega šampion ABA lige: Nakon srpske titule, osvojili još jednu - Nikola Jović je najbolji!

Druga titula u ovom uzrastu u klupskoj istoriji.

juniori-mega-sampion-aba-lige-2021-nikola-jovic-nikola-djurisic Izvor: Mega Soccerbet/Ivica Veselinov

Posle titule prvaka Srbije u uzrastu do 18 godina, Mega je osvojila još jedan šampionski trofej - regionalni.

Drugi put u klupskoj istoriji, talenti tog kluba su osvojili ABA titulu, pobedom protiv Budućnosti u finalu u Čajetini. Konačan rezultat bio je 92:83 (32:20, 12:28, 26:18, 22:17) za Beograđane.

Trener šampionskog tima je Dragoljub Avramović, a koliko su njegovi igrači bili motivisani i spremni od početka pokazala je i serija 17:0 na startu utakmice.

Budućnost je do poluvremena preokrenula, ali je sjajni talenat Nikola Jović ubacio 25 poena i vodio srpski tim ka tituli. Takođe, efikasan je bio i njegov saigrač Nikola Đurišić sa 22 poena, dok je najefikasniji u Budućnosti bio Erej Bujukčangaz sa 19 poena.

Jović je ujedno proglašen i za najboljeg igrača turnira.

Mega je prethodnu juniorsku titulu osvojila 2018, u prvoj sezoni ovog takmičenja u Laktašima.

Pred Avramovićevom ekipom je još jedan izazov, jer će od 3. do 6. juna igrati na završnom turniru Evrolige u svom uzrastu.