I Čačak se poklonio Željkovom Partizanu: Crno-bijela perfekcija traje, Obradović bez milosti u rodnom gradu!

Partizan pobijedio u Čačku.

Borac Čačak - Partizan, ABA liga Izvor: MN PRESS

Savršeni niz se nastavlja. Osam utakmica i isto toliko pobjeda za košarkaše Partizana u dosadašnjem toku sezone.

Poslije dva evropska, ostvarili su i šesti trijumf u regionalnom takmičenju. U Čačku su savladali Borac - 68:86 (10:19, 21:25, 20:30, 17:12).

Dobio je Željko Obradović ovacije kada je krenuo ka klupi, ali ni on ni Aleksa Avramović nisu imali milosti prema klubu iz njihovog rodnog grada.

Od prve sekunde je Partizan krenuo sa agresivnom igrom u odbrani, dovoljno je reći da u nekoliko navrata domaći tim nije uspio da prevede loptu na polovinu protivnika. Sve to su crno-bijeli koristili da dođu do prednosti, pa su tako već poslije sedam minuta došli do osjetnijeg vođstva (8:17).

Nisu se tu zaustavili, nastavili su sa čvrstom i agresivnom defanzivom i na taj način su stvarali velike probleme rivalu. Da nije bilo raspoloženog Save Lešića sa 10 poena razlika bi na pauzi bila još veća (31:44). Posebno je raspoložen bio Alen Smailagić sa nekoliko spektakularnih zakucavanja.

Pogled na statistiku koja kaže da je Borac imao 12 izgubljenih lopti, a Partizan samo četiri dovoljno govori. Doduše, treba dodati i da Marko Marinović nije mogao da računa na važnog igrača Lautara Lopeza, dok kod gostiju nije bilo Uroša Trifunovića.

Polovinom trećeg kvartala je bilo jasno da domaći tim nema više šta da traži. Ledej je pogodio pet poena u nizu, dao je trojku, pa je sjajno zakucao i odveo svoj tim na nedostižnih "+20" (40:60).

Do kraja je Obradović "miješao karte", pa je tako mnovo više minuta dao Koprivici, kao i Glasu. Sve kako bi razigrao još više igrača za nastavak napornog ritma.

Partizan sada čeka meč sa Huventudom u Beogradu u utorak u dvorani "Aleksandar Nikolić" (20.30h).