Spektakl u ABA - Nestvaran preokret i rekord: Šutira 54/54, ima samo 2 promašaja od starta sezone - ovo nije viđeno

Nevjerovatni Amerikanac je prošle godine blistao u Borcu, a sada je upravo on srušio Čačane!

amerikanac brajs džons ubacio 54 slobodna bacanja zaredom Izvor: MN PRESS

Kakav smo meč gledali na startu 11. kola ABA lige! FMP je u drami u Čačku savladao Borac u meču na jednu loptu, a vidjeli smo i novi rekord ABA lige!

Pogođenim slobodnim bacanjima dva Amerikanca i poslije dvije promašene trojke Borca na kraju je tim iz Železnika odnio pobjedu!

BORAC - FMP 77:80 (29:14, 20:28, 14:21, 14:17)

Iako je Borac vodio 17:2 na startu meča, "panteri" su polako uspjeli da otope tu prednost i da na kraju pobijede! Počeo je meč sa 12:0 za Borac, do poluvremena je FMP smanjio zaostatak na jednocifren.

U samom finišu treće četvrtine su gosti poveli 63:61, a na kraju su sa četiri uzastopna slobodna bacanja koje su pogodili Brajs Džons i Geret Nevels došli do pobjede.

Pao je i novi rekord ABA lige, a postavio ga je upravo Brajs Džons u momentima kada je donosio prednost svom timu u posljednjem minutu meča. On je na ovom meču šutirao slobodna bacanja 4/4, što znači da je stigao do 54 uzastopna pogođena penala zaredom!

Samo je u prvom kolu protiv Budućnosti šutirao 4/6 i od tada je perfektan, a ABA liga nikada nije vidjela tako dug niz!

Najbolji pojedinac meča ipak je bio Geret Nevels sa dabl-dablom od 23 poena i 10 skokova, uz šta je imao i četiri asistencije. Džons je upisao 12 poena, koliko su imali i Danilo Tasić i Nenad Nerandžić, dok je Marko Pavićević brojao do 13.

Kod Borca Ivan Marinković je došao do 17 poena i osam skokova, Lautaro Lopez je imao 13 poena, a Sava Lešić i Uroš Čarapić po 11.

FMP se sada izjedačio sa Crvenom zvezdom po broju pobjeda i na vrhu je tabele sa devet trijumfa, dok je Borac sa četiri pobjede i sedam poraza u sredini tabele.