Dončić "izvozao" čuvara, pa pogodio trojku uz zvuk sirene: Dalas srušio Jutu, ovo može biti ključna pobjeda! (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Pogledajte kako Luka Dončić igra pod pritiskom.

Luka Dončić odigrao odličnu partiju protiv Jute Izvor: Twitter/BallySportsSW/Screenshot

Dalas je pobjedom nad Jutom (114:100) skočio na četvrto mjesto Zapada, koje bi trebalo da im donese prednost domaćeg terena u plej-ofu, možda baš protiv Džeza, a nije nikakvo iznenađenje ko je bio igrač utakmice.

Luka Dončić odigrao je još jednu blistavu partiju za Maverikse i definitivno pokazao da je jedan od favorita za MVP priznanje uz Nikolu Jokića i Džoela Embida. Ponovo je bio nezaustavljiv i susret je okončao sa 32 poena, 10 skokova i pet asistencija za 33 minuta na parketu.

Juta je vodila na poluvremenu, ali je možda baš trojka Luke Dončića u posljednjim sekundama pred odlazak za odmor - za 58:59 na semaforu - bila okidač za preokret domaćeg tima u nastavku.

Dončić je uzeo loptu na sedam sekundi do kraja, a potom je krenuo da dribla Rojsa O'Nila.

Igrali su jedan na jedan u kome je Dončić provozao svog čuvara. Malo lijevo, pa desno, pa opet lijevo i potom step-bek trojka uz zvuk sirene. Odmah je to "zapalilo" čitavu halu i udahnulo novu energiju domaćim igračima koji su u drugom poluvremenu odigrali znatno bolje i došli do važne pobjede.