Poznati svi učesnici polufinala Druge ABA lige: Široki preko Sparsa do sljedeće faze takmičenja

Autor Haris Krhalić

Košarkaši Širokog su u četvrtfinalu Druge ABA lige porazili ekipu Sparsa

spars široki Izvor: ABA liga 2/Dragana Stjepanović

Poznati su svi učesnici polufinala Druge ABA lige!

U bh. duelu u četvrtfinalu regionalnog takmičenja između Širokog i Sparsa pobjedu je odnijela ekipa iz Širokog Brijega rezultatom 85:81. Široki se ovom pobjedom pridružio Borcu, Zlatiboru i MZT u polufinalu ovog takmičenja.

HKK Široki – KK Spars 85:81 (26:16, 16:15, 19:24, 24:26)

Prva četvrtina je u potpunosti pripala ekipi Širokog koja je nakon prve dionice igre imala prednost od deset koševa. Drugi dio igre Široki otvara se serijom 5:0, ali su Sparsi pružili bolju igru u nastavku te smo vidjeli dosta ujednačenu igru. Na kraju su Širokobriježani uspjeli sačuvati prednost iz prve četvrtine te na poluvrijeme otišli sa zalihom od 11 poena prednosti.

Drugo poluvrijeme Spari bolje otvaraju te prave seriju od 6:0. Na tri i po minute prije kraja Sarajlije uspijevaju da izjednače rezultat. Međutim, kada se učinilo da ova utakmica ide u drugom pravcu Široki pravi novu seriju od 9:0 te ovaj dio igre završavaju sa +6.

Posljednja četvrtina je donijela pravu dramu. Četiri minute prije kraja Široki je imao prednost od 16 poena prednosti i činilo se kako je utakmica već završena. Međutim, Sparsi su odlučili da „ubace u brzinu više“ i utakmicu odvedu u neizvjsenu završnicu. Ekipa iz Sarajeva sa nekoliko mini-serija je uspjela 20 sekundi prije kraja da priđe na samo poen zaostatka, ali bolje od toga nije moglo. Na kraju je bilo +4 za ekipu Širokog.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Božić sa 31 poenom. Bilinovac je dodao 25, Vucić 14 i Ivanov pet poena. Kod Sparsa najefikasniji je bio Vrbica sa 16 poena. Ramljak je postigao 13, Tejić 12, Mustapić 11 te Polutak i Lakić po 8 poena.

U polufinalu će se susresti Borac - Zlatibor te MZT – Široki. Utakmice su na rasporedu za dva dana.