Igokea m:tel porazom otvorila takmičenje u Ligi šampiona: Turski tim slavio u Laktašima nakon produžetka

Autor Haris Krhalić

Igokea m:tel poražena je u prvoj utakmici FIBA Lige šampiona od Tofaša.

igokea tofaš Izvor: FIBA Champions League

Košarkaši Igokee m:tel doživjeli su poraz u prvoj utakmici grupne faze FIBA Lige šampiona. Od Aleksandrovčana je bila bolja ekipa Tofaša rezultatom 102:104.

IGOKEA - TOFAŠ 102:104 (16:28, 19:15, 22:18, 34:30,11:13)

Domaći tim je loše ušao u prvu četvrtinu koju je turska ekipa riješila u svoju korist rezultatom 16:28. Druga dionica igre pripala je „igosima“ rezultatom 19:15, pa se na poluvrijeme otišlo sa +8 za goste (35:43).

Nastavak meča donio je bolju igru Igokee koja je u trećem minutu treće dionice uspjela da priđe na samo -1. Pred posljednju četvrtinu Tofaš je imao četiri poena prednosti (57:61).

U posljednjoj četvrtini izabranici Vladimira Jovanovića bili su u minusu od14 poena, ali su na kraju uspjeli da izbore produžetak.

Osam sekundi prije kraja trojkom Marka Jeremića, "igosi" stižu do -1, Ozgur Čengiz iskorištava jedno od dva slobodna bacanja, a na semaforu ostaju četiri sekunde. Mudi je fauliran u narednom napadu i iskoristio oba slobodna bacanja te ovu utakmicu odveo u produžetke.

Ipak, nije poremetilo goste to što su prokockali 14 poena prednost i posljednoj četvrtini te su na kraju uspjeli da dođu do trijumfa nakon jednog produžetka.