Imali smo sreće protiv Zvezde! Duško pobijedio "svoj tim", pa ga hvalio: Da je pogodio Rokas...

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Duško Ivanović biranim riječima o Crvenoj zvezdi koju je do skoro trenirao.

Duško Ivanović - Baskonija imala sreće protiv Zvezde Izvor: Youtube/Baskonia/Screenshot

Crvena zvezda Meridianbet je odigrala dvije iste utakmice u Evroligi ove sedmice i učinak je isti - dva poraza. Izgledala je sramotno loše u odbrani u prvom poluvremenu i protiv Valensije i protiv Baskonije, a onda se u drugom poluvremenu vraćala, protivnik joj se "nudio", ali nije uspjela da napravi preokret, nego je ostala bez snage. Tako je protiv Baskonije doživjela "tijesan" poraz (87:85) uz promašen šut za pobjedu Rokasa Gedraitisa, zbog čega je Duško Ivanović odahnuo.

Njegova ekipa je sjajno igrala u prvom dijelu, dok drugim nikako ne može da bude zadovoljan, pa je priznao da su imali sreće uz pohvale na račun Zvezde za koju je rekao da je sjajan i talentovan tim. "Imali smo sreće večeras... Zbog Rokasa smo imali sreće. Imao je šut za pobjedu... Da je ta lopta ušla mi bismo izgubili. Čestitam Zvezdi na dobroj igri i velikoj borbi", kazao je Ivanović.

Podsjetimo, Duško Ivanović je vodio Crvenu zvezdu prošle sezone i na početku ove, ali je nakon nešto slabijeg početka, koji nije bio u skladu sa očekivanjima rukovodstva i javnosti, dobio otkaz. Samo nekoliko dana kasnije sjeo je na klupu Baskonije i sada je vodi četvrti put u karijeri, a sa njim na klupi ostvarili su sedam pobjeda u osam utakmica Evrolige. Ukupno, imaju osam trijumfa u 12 kola i trenutno su peti na tabeli.