Poraz košarkaša Igokee m:tel: Mega stigla do šestog trijumfa u ABA ligi

Autor Haris Krhalić

Četvrti poraz za Igokeu u ovoj sezoni.

mega igokea Izvor: ABA liga/Dragana Stjepanović

Košarkaši Igokee m:tel doživjeli su drugi vezani poraz u ABA ligi. Nakon što su poraženi od Cibone, od Aleksandrovčana je u okviru 13. kola bila bolja ekipa Mege.

KK Mega – KK Igokea m:tel 92:76 (19:24, 22:13, 30:16, 21:23)

Košarkaši Igokee su dobro otvorili meč te su prvu četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 24:19. Ipak , u drugoj dionici vidjeli smo posve suprotno. Mučili su se izabranici Vlade Jovanović u napada te su uspjeli postići samo 13 poena. Na pauzu se otišlo sa rezultatom 41:37 za domaći tim.

Dobra igra domaćeg tima nastavila se i u trećoj četvrtini koja im je pripala rezultatom 30:16. Mega je tokom treće dionice imala i 24 poena prednosti, a u posljednju četvrtinu ušlo se sa 18 poena prednosti za ekipu koju predvodi bivši trener Igokee Marko Barać.
Pokušali su „igosi“ da u posljednjih deset minuta dođu do preokreta, u nekoliko navrata prišli na -11, ali bolje od toga nije moglo. Na kraju je bilo +16 za ekipu Mege.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Stefan Miljenović sa 24 poena dok je mladi Nikola Topić postigao 18 poena čemu je dodao devet asistencija i šest skokova.

Kod Igokee Nikola Marić ubacio je 14 a Dragan Milosavljević i Stefan Mudi postigli su po 13 poena.