Belgija savladala Španiju! Kvalifikacije za Eurobasket, a rezultat "rukometni" - na poluvremenu 26:19!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Dva poraza Španije u isto toliko mečeva kvalifikacija za Eurobasket.

Belgija pobijedila Španiju u kvalifikacijama za Eurobasket Izvor: Fiba Europe

Košarkaši Bugarske savladali su svjetskog prvaka, Njemačku, ali to nije jedino iznenađenje u kvalifikacijama za Eurobasket.

Poslije poraza kod kuće od Letonije selekcija Španije priredila je još jedan „hladan tuš“ za svoje navijače upisavši novi poraz, ovog puta od Belgije.

Belgijanci su slavili 58:53 u meču odigranom u „Šarloa domu“ koji su i jedni i drugi počeli loše, prije svega napadački, pa je prvo poluvrijeme završeno sa „rukometnim“ rezultatom – 26:19.

Činilo se da je Serđo Skariolo konačno posložio svoju ekipu kada su Španci poveli 48:42, ali je uslijedila furiozna serija Belgijanaca od 11:0 kojom su prelomili ovaj meč.

Do pobjede ih je vodio Retin Obasahon sa 19, a Entoni Žile je dodao 15. U španskoj selekciji Dario Brizuela postigao je 14, a Žoel Para 10 poena.

Nakon dva odigrana kola Letonija je prva u grupi C sa 4 boda, koliko sada ima i Belgija, dok Španija i Slovačka nemaju bodove. U narednom kvalifikacionom ciklusu Špance očekuje dvomeč sa Slovačkom i biće to praktično direktan duel za plasman na Eurobasket.

Letonija kao domaćin ima već obezbjeđen plasman, a osim nje na Eurobasket će i drugoplasirana i trećeplasirana ekipa.