Efes izbacio Partizan, razbio Zvezdu i ispao iz Evrolige! Šok u Istanbulu, Dobrić i Virtus jure kartu za plej-of!

Efes je u Istanbulu izgubio od Virtusa, italijanski tim protiv Baskonije igra za plej-of.

Virtus izbacio Efes iz Evrolige Izvor: Cemal Yurttas / AFP / Profimedia

Efes je završio takmičenje u Evroligi, Virtus ima još jednu šansu da uđe u plej-of. Italijanski tim slavio je u Istanbulu - 67:64 (21:23, 14:13, 13:14, 19:14). Sastav Luke Bankija napravio je iznenađenje i boriće se sa Baskonijom za mjesto u doigravanju.

Nije tako izgledalo kada je na osam minuta prije kraja domaćin imao "+5" (55:50). Tada su Šengelija i Belineli kao najiskusniji preuzeli odgovornost, uzeli loptu u svoje ruke i prvo spustili minus, a kada je Larkin na oko dva minuta prije kraja bio polovičan sa penala bilo je jasno da je Efes u krizi pošto je Virtus imao vođstvo (64:58). Bila je to nedostižna prednost za Efes koji je uspio da dođe do dramatične završnice, ali ne i da napravi preokret pošto je Lundberg trojkom stavio tačku.

Efes, koji je izbacio Partizan iz plej-in turnira, pa demolirao Crvenu zvezu je završio takmičenje i nema drugu šansu. Virtus u petak igra protiv Baskonije i pobjednik tog duela igra protiv Real Madrida u četvrtfinalu, dok poraženi "pakuje kofere". Meč se igra u Vitoriji.

Što se liste strijelaca tiče, kod pobjednika istakli su se Šengelija (14, 4sk) i Lundberg i Abas koji su dodali po 12, Ife je dodao po sedam asistencija i skokova. Kod domaćina Klajburn je dao 22, Larkin je dodao 16 poena i jedino su oni bili dvocifreni.