Furiozan kraj Bosne - za treću pobjedu u Ligi 6! "Studenti" od -2 do +14 u posljednjoj četvrtini!

Sarajlije su trijumfovale na gostovanju u Mrkonjić Gradu.

KK Bosna Izvor: Promo/KK Bosna Meridianbet

Peto kolo, odnosno prva polovina košarkaške Lige 6 zaključeni su trijumfom Bosne Meridianbet nad Mladosti na gostujućem terenu:

MLADOST – BOSNA MERIDIANBET 60:74
(14:13, 21:23, 19:16, 6:22)

Pobjedom u Mrkonjić Gradu, "studenti" su se pridružili Slobodi i Borcu Banja Luka, koji su na omjeru od tri pobjede i dva poraza. Lider je Igokea m:tel (4-1), Široki je petoplasirani sa učinkom 2-3, dok Mladost u prvih pet kola nije upisala nijednu pobjedu.

Do večerašnjeg slavlja sarajevski tim je stigao zahvaljujući furiozno odigranoj posljednjoj četvrtini, koju je riješio razlikom od 16 poena! Četvrti kvartal je Bosna dobila rezultatom 22:6, dopustivši Mladosti da u posljednjih šest i po minuta postigne samo tri poena.

Ajzea Kazins je prednjačio po poenterskom učinku u ekipi Bosne postigavši 20 poena, dok su Dontej Karuters i Jure Zubac upisali po 11. Mrkonjićane je sa 17 poena predvodio veteran Dejan Ćup, Matija Popović je postigao 15, a Orhan Špago 14 poena.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!