Igokea m:tel se plasirala u finale plej-ofa!

Autor Haris Krhalić

Igokea m:tel će se i ove sezone boriti za trofej!

Igokea prvi finalist Košarkaške lige BiH Izvor: Igokea m:tel/Marija Vuruna

Košarkaši Igokee m:tel osigurali su plasman u finale plej-ofa! Tim iz Laktaša je u drugoj utakmici polufinalne serije savladao ekipu Širokog sa 77:70 i sa ukupnih 2:0 postao prvi finalista.

ŠIROKI – IGOKEA M:TEL 70:77 (17:20, 20:27, 18:18, 15:12)

Prva četvrtina donijela je ujednačenu igru, a istu su „igosi“ riješili u svoju korist 17:20. Druga dionica igre pripala je takođe Igokei ovog puta sa sedam razlike pa se na pauzu otišlo sa prednošću Aleksandrovčana od deset poena – 37:47.

Širokobriježani su nakon nešto manje od pet minuta igre u drugom dijelu uspjeli prići na četiri poena razlike, ali su gosti ponovo uspjeli da pobjegnu na +10 pred posljednjih deset minuta.

„Igosi“ su identičnu prednost uspjeli sačuvati skoro do samog kraja te finale obezbijediti sa pobjedom od sedam poena razlike iako su u posljednjoj četvrtini postigli samo 12 poena.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio Savo Lešić sa 14 poena. Jedan poen manje postigao je Kosta Kondić dok je Dragan Milosavljević postigao 12.

U ekipi Širokog Mateo Čolak postigao je 15, Martin Junaković 13, a Tim Tomažić 12.

Igokea će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Bosna - Borac, a ova dva tima će majstoricu odigrati u Boriku.