Mateo Spanjolo je izgleda prvi košarkaš koji će napustiti Albu nakon istupanja iz Evrolige.
Alba od naredne sezone neće igrati Evroligu, a evroligaši to žele da iskoriste. Prva u red za košarkaše tima iz Berlina stala je Baskonija čiji sportski direktor Feliks Fernandez ne krije da hoće da dovede Matea Spanjola.
Mladi italijanski bek je igrao za Stela Azuru i Real Madrid, bio je na nekoliko pozajmica i biran je 2022. godine na draftu, ali zapravo se probio sjajnim igrama u Albi u Evroligi.
"Ne možemo sada ništa da potvrdimo, ali biće vijesti u narednim danima. Postoje dva jako perspektivna igrača. Nadam se da će Trent Forest ostati sa nama. Što se tiče Nikosa Rogavopulosa, računam da će ostati iako se mnogi za njega interesuju, uključujući Panatinaikos", rekao je Fernandez.
Ko je drugi igrač koga Baskonija hoće?
U pitanju je Klement Friš, francuski košarkaš koji je posljednju sezonu igrao za Nansi, tri godine je bio u ovom klubu, a prije toga je igrao za Strazbur. Rođen je 2002. godine, visok 201 centimetar i najbolje se snanali na poziciji četvorke.